"Melike Karakartal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Melike Karakartal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Melike Karakartal

Kargo’nun sürprizi

Şimdi sıkı durun, Koray ve Serkan’ın ayrılığından sonra dağılıp dağılmadığı konuşulan Kargo, bomba bir yenilikle geri dönmeye hazırlanıyor.

Hazırsanız patlatıyorum: Kargo, Mirkelam’la bir araya geliyor!

Henüz kendisi için grubun yeni solisti demek doğru olmaz; sadece bir albümde mi birlikte çalışacaklar yoksa müzik hayatlarına artık ekip olarak mı devam edecekler, bu zamanla kendini belli edecek bir durum.

“Bu birlikteliği şimdilik Barış Manço-Kurtalan Ekspres ya da Cem Karaca-Moğollar işbirliği gibi düşünebilirsiniz” diyor Mirkelam’ın menajeri Süheyl Atay. Fikir ise Kargo’nun menajeri Ataberk’ten çıkmış. Projeye single yapma niyetiyle başlamışlar ama stüdyoya girdiklerinde kimyaları öyle iyi tutmuş ki, single’ı unutup albüm fikrine yoğunlaşmışlar, şu anda şarkılar üzerinde çalışıyorlar.
Albümün çıkış tarihi net olmamakla birlikte aralık ayı telaffuz ediliyor.

Bu proje beni çok heyecanlandırdı, sıkı hayranları sevinir mi yoksa hayal kırıklığına mı uğrar bilmem ama bence Mirkelam’lı Kargo’ya tamamen yeni bir grup gözüyle bakmak gerekiyor.

İFD devam ediyor

Yine Antalya’lara attım kendimi ama bu defa kaybım büyük oldu çünkü İstanbul Fashion Days’i kaçırıyorum. Bari sen kaçırma sevgili
modaperver Habitus okuru.

Bak söylüyorum, etkinlik perşembe başladı, bugün son günü.

Şimdilik, yani en azından bu seferki İFD’de defileleri sadece davetliler izleyebiliyor ancak kampusun içine kurulan butik fuarda, tasarımcıların defilelerinde sergiledikleri tüm ürünleri görme imkanı var.

Modayla ilgilenen herkes, bilhassa moda öğrencileri bu fırsatı kaçırmamalı...

Bugün Gamze Saraçoğlu, Hatice Gökçe, Özlem Süer, Hakan Yıldırım ve Gizia  markasının defileleri yapılacak, ardından da büyük kapanış partisiyle ilk organizasyon tamamlanacak. İFD, yılda iki defa yapılacak bir organizasyon. Bir sonraki randevu şubatta, bunun da notunu düşeyim.

Ex-Kargo elemanları ne yapıyor?

Gruptan ayrılan iki yakışıklı Koray ve Serkan, derhal Amerika’ya gittiler, yaklaşık bir yıldır ikamet yerleri Seattle.
Peki ne yapıyorlar?

Yeni kurdukları grup “Maskott”un ilk albümünü tamamlamak üzere çalışıyorlar. Koray, 18 Ağustos’ta, yeni gruplarının resmi web sitesi maskottonline’da son durumlarıyla ilgili uzunca bir not yazmış. Yeni şarkılarını ekim ayında çıkaracaklarının müjdesini veriyor. Albümle ilgili olarak da, “Müzik endüstrisinin nefes alamayacak hale gelmesi, bizi yaklaşım olarak ilk olacak bir uygulamanın içine sokmak üzere. Artık dijital ortamı ve internet alemini çok sık kullanan bir ikili olarak karşınızda olacağız” diyor.

Bu cümleden anlaşılacağı üzere, bildiğimiz basılı albüm çıkarmaktansa alternatif bir yol deneyeceğe benziyorlar, bence akıllı iş. Koray ve Serkan cephesinde de son durum bu.

Fatih Camii’nin kedileri katledildi mi?

Sahipsiz hayvanlara yardım amacı güden Facebook temelli grup Sahip Çıkalım-Let’s Adopt’un blog sayfasında (http://letsadopt.wordpress.com) 26 Ağustos gecesi Fatih Camii’nin bahçesinde beslenen kedilerin, işçiler tarafından toplanıp, canlı canlı plastik torbalara doldurulup bilinmeyen bir yerlere atıldığı yazıyor. Yazının altındaki imza, “The Marmara Oteli’nın köpeği Ebru öldü mü öldürüldü mü?” meselesinde adını, daha doğrusu takma adını sıklıkla duyduğumuz hayvansever Viktor Larkhill.

Kaç gündür bu meselenin gerçek olup olmadığı tartışılıyor, konuyla ilgili bir çift söz söyleme ihtiyacı duyabileceğini düşünerek Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’i aradım. Onun adına Basın Danışmanı Yahya Koçoğlu şu açıklamayı yaptı, aynen aktarıyorum:

“Fatih’teki sokak hayvanlarıyla ilgilenen Sağlık Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre, belediyemiz görevlileri böyle bir davranışta bulunmamıştır. Bu yapının mülkiyeti ve kullanımı belediyemize ait olmadığından camii avlusuna, bahçesine kedi bakılmasına karar verme durumunda değiliz. Esasen Fatih Camii’nin içi olması nedeniyle belediyemizin yetki alanında olmayan bu kedilerle ilgili bölgedeki hayvanseverlerle birlikte işbirliği içinde çalışılmaktadır. Belediyemizin sokak hayvanlarına böyle bir davranışta bulunması düşünülemez.”
İşin özeti, belediye, “Bizim bu olayla ilgimiz yok” diyor ama ortada çirkin bir mesele var.

Görünen o ki bu işi birileri yapmış; genellikle bu tip olaylarda herkes her zaman topu birbirine attığı için de o kişilerin bulunup bulunamayacağı muamma. Bana kalırsa bu olay her zamanki gibi içimizi bol bol acıtacak ve hızla unutulacak...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI