ÇORUM HABERLERİ

Kargı Fen Lisesi Öğrencileri Aşure Dağıttı

IHA
29.10.2015 - 17:25Son Güncelleme :

KARGI FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AŞURE DAĞITTI

IHA

Çorumun Kargı ilçesine Fen Lisesi öğrencileri Muharrem ayı dolayısı ile kurum ve kuruluşlarda aşure dağıttı.
Muharrem ayı dolayısı ile Kargı Fen Lisesi aşure etkinliği düzenledi. Okulda pişirilen aşureler öğrenciler tarafından, ev komşularının yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluş çalışanları ile esnafa da dağıtıldı.
Okul müdür yardımcısı Yakup Duran, "Tarihimizde önemli bir yere sahip olan ve sevgi, kardeşlikle birlikte yaşamanın ve paylaşmanın sembolü haline gelen aşureyi okulumuzun tüm komşularıyla paylaşmış olduk. Öğrencilerimizin bu paylaşma ve ikram heyecanını tüm okulumuzda hissetmelerini istedik. Bu paylaşımda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize ve bu ikramı büyük bir ilgiyle kabul eden bütün komşularımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Çocukların kültürel anlamda da bilinçlenmesi için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Duran, "Mahallemizde bulunan yaşlı insanlar ile komşularımıza öğrencilerimiz aşure dağıtarak onların sevgilerini kazanmayı amaçladık’’ şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Kargı Fen Lisesi Öğrencileri Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 17 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kargı Fen Lisesi Öğrencileri Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı