« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kargalar bana yol gösteremez

Beşiktaş Teknik Direktörü sert çıktı, “Bu tenkitleri yapanların bildiği kadar, benim unutmuşluğum var. Kargalar bana kılavuzluk yapamaz. O zaman burnumuz kötü yerlere gider. Leş kargaları vardır, kılavuz kargalar vardır. İkisinden de hayır gelmez’’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

GENÇLERBİRLİĞİ beraberliği sonrası yapılan eleştirilere Mustafa Denizli, sert yanıt verdi. “Kargalar bana kılavuzluk yapamaz” diyerek köşe yazarlarını hedef alan tecrübeli çalıştırıcı birçok konuda da çarpıcı açıklamalar yaptı.
Dün yapılan idman sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden Denizli, ‘’Bu eleştirileri yapanların bildiği kadar, benim unutmuşluğum var. Kargalar bana kılavuzluk yapamaz. O zaman burnumuz kötü yerlere gider. Kargaların çeşitleri vardır. Leş kargaları vardır, kılavuz kargalar vardır. İkisinden de hayır gelmez’’ diye konuştu.

G.Saray’ı şampiyon yapmaları doğal

‘’Şimdi 7 puanda olsaydık, kimse ulemalık taslamayacaktı’’ diye devam eden Mustafa hoca, Beşiktaş’ın hiç yokmuş, sıfırmış gibi gösterilmek istendiğini kaydederek, şunları söyledi:
‘’Bu doğru değil. Ben takımımdan çok memnunum demiyorum. Şu an istediğimiz çizgide değiliz. Bu süreci en az zararla atlatmak istiyoruz. Büyük takımları 3 hafta içinde yok etme durumuna getiremezsiniz. Biz bu yollardan yıllarca geçtik. Ben bu takıma olağanüstü güveniyorum. 1-2 haftada aldığımız sonuçları hiç umursamıyorum. Taraftarlarımız da takımın ne yapacağını biliyorlar ve görecekler de.’’
Denizli, basında ilk 3 hafta sonunda Galatasaray’ın şampiyon olacağı yönündeki yorumlar üzerine de ‘’Bizi küme düşürenlerin Galatasaray’ı şampiyon yapması doğaldır’’ dedi.
Ezeli rakiplerinin lige iyi başladıklarını ve iyi kadrolar kurduklarını da ifade eden tecrübeli teknik adam, ‘’Şampiyonluk yarışı bu sezon çok keyifli geçecek. Galatasaray şampiyonluğun adaylarından birisi ama dünyanın hiçbir yerinde 3 haftada şampiyon ilan edilmez. Onların Avrupa’da aldığı başarılı sonuçlar ve attığı goller beni mutlu ediyor’’ diye konuştu.

Hayat boyu her fikre açık olduk

Beşiktaş’a geldiği günden bu yana kulübün başarısı için çalıştığını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, sezonun bu döneminde kendilerini olumsuz etkileyen hadiselerin oluştuğunu söyledi. Geçen sezonu iki kupayla kapadıklarını anlatan Denizli, şöyle devam etti: ‘’Takımda kalanların iki kupa başarısını devam ettirme arzusu, ayrıca yeni gelen arkadaşların da iki kupa sahibi takımda uyum sağlama ve başarılı olma istekleri var. Bu dönem böyle sıkıntılar yaşanır. Bugün kimse çıkıp da bizden fazla Beşiktaş’ı sevdiğini, düşündüğünü söylemesin. Bu söz konusu dahi olamaz.’’
Denizli, kendisinin takımda yalnız kaldığı yorumlarının yapıldığını belirtip, bir sportif direktör düşünüp düşünmedikleri sorusu üzerine, ‘’Her şeyi değerlendiririz. Hayatımız boyu her fikre açık olduk. Kimse bize akıl vermeye, yol göstermeye çalışmasın’’ dedi.

Çok iyi başladılar da ne oldu

DENİZLİ, son 5 sezonun en başarısız başlangıcını yapmalarıyla ilgili, ‘’Son 5 sezonda çok iyi başlangıç yapılmış da ne olmuş? İki puanın ne önemi var. Bu takımın ne olduğunu ben de biliyorum, futbolcularım da. Ayrıca bu takımın gidebileceği yeri de çok iyi biliyoruz’’ dedi. İspanya’nın Getafe takımından transfer ettikleri İbrahim Kaş’ı geçen sezon ocak ayında almayı istediklerini ancak kulübünün bunu kabul etmediğini de belirten Denizli şunu söyledi: ‘’Aslında İbrahim bu seneki programımızda yoktu. Onu geçen sezon devre arasında almak istiyorduk.” Takıma yeni bir transfer yapılıp yapılmayacağı sorusuna Denizli gülerek, ‘’Transfer için sihir üretmeliyiz. Bir futbolcunun kontratını yok etmemiz gerekir’’ cevabını verip espri yaptı.

Gökhan transferi stratejimizi değiştirdi

MUSTAFA hoca, Galatasaray’a transfer olan Gökhan Zan’ın gidişinin tüm transfer stratejilerini değiştirdiğini kaydetti. ‘’O bölgeye değil, değişik bölgelere transfer yapabilirdik’’ diyen Denizli, geçen sene savunmada oynayan
4 oyuncularından 2’sinin sezona ameliyatla başladığını, düşünmedikleri sakatlıklar yaşandığını ifade etti.
İbrahim Toraman, Ekrem ve Delgado’nun uzun süreli sakatlıklarının bulunduğunu belirten Denizli, ‘’Bunlara Yusuf eklendi. Nobre sezona çok sağlıklı başlayamadı. Daha sonra Bobo dizinden sakatlandı. Bütün bunları değerlendirdiğinizde 3 hafta içinde yaşananların çok büyük bir kayıp olmadığını düşünüyorum’’ ifadelerini kullandı.

Nihat Kahveci’den memnunum

DENİZLİ, formsuzluğu nedeniyle eleştirilen Nihat Kahveci’nin performansından memnun olduğunu söyledi. Nihat’ın hangi şartlarda mücadele ettiğini çok iyi bildiğini belirten Denizli, ‘’Biyonik bir adam değil ki. Çalışmalara arkadaşlarından 1-1.5 ay geç başladı. Nihat buna rağmen iyi mücadele ediyor ve en önemli silahlarımızdan birisi. Nihat beklemeyecek ve oynamaya devam edecek. Kafamızdaki Nihat olana kadar oynayacak. Bugün futbolcumun yanında olmazsam ne zaman olacağım?’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz