BALIKESİR HABERLERİ

Karesi’de Okullar Hayat Buldu

IHA
08.10.2015 - 16:00Son Güncelleme :

KARESİ BELEDİYESİ'NİN EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINDA 'OKULLAR HAYAT OLSUN' PROJESİ KONUŞULDU

IHA

Karesi Belediyesi’nin Ekim ayı olağan meclis toplantısına ’Okullar Hayat Olsun’ projesi damgasını vurdu.
Karesi Belediyesi’nin yeni meclis salonunda yapılan ekim ayı olağan meclisine ’Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında belediyenin yapmış olduğu çalışmalar damgasını vurdu. 15 okula nefes veren Karesi Belediyesi, 2019 yılına kadar "Okullar Hayat Olsun" projesi ile 68 okulun nefes alan ve sosyal donatı alanları ile öğrencilere, halka hizmet eden yaşam alanları olması için çalıştı. Okulların nefes alması için mecliste MHP ve CHP’nin ’RED’ oyu vermesine rağmen, AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen ’Okullar Hayat Olsun’ projesi öğrenci, veli ve öğretmenlerden tam not aldı. Projeden memnun kalan okul aile birliği başkanları ve öğretmenler, belediyenin ekim ayı meclisine katılarak konunun önemine dikkat çekti. Proje kapsamında yapılan çalışmalar tüm meclis üyeleri tarafından ilgiyle izledi.
Karesi Belediyesi’nin yaz ayında güzel bir çalışma yürütmeye başladığını belirten Zafer İlkokulu Okul Müdürü Ahmet Ercan, "Aslında güzel değil müthiş bir çalışma oldu. Bu çalışmaların bir kaç yönlü olduğunu düşünüyorum. Birincisi planlı projeye dayalı ve sistematik bir çalışma olması farklı bir yönü. İkincisi ise tamamen velilerimize okuldan sonraki zamanlarda da halkımıza yönelik bir çalışma olmasıdır. Yaz boyunca yapılan çalışmalar okullara son derece katkı sağlayan bir proje oldu. Çalışmalar için Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum" dedi.
Projeyle hedefledikleri okul kalitesine ulaştıklarını vurgulayan 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu Müdürü Mustafa Demiral ise belediye ekiplerinin çalışması neticesinde öğrenciler, veliler ve çevre halkının son derece mutlu olduğunu söyledi.
Karesi Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar sayesinde 510 öğrenci ve onların anne babalarının yüzlerinin güldüğünü belirten Fatih Ortaokulu Müdürü Süleyman Koç, ise Fatih Ortaokulu’nun kenarda kalmış, unutulmuş ve çürüyen bir okul olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
"Okulumuzun her yeri dökülüyordu. Bu zamana kadar elimizden tutan olmadı ama Başkan Yücel Yılmaz göreve geldikten sonra okullarımız gerçekten hayat buldu. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğum veli toplantısında da dile getirdiğim gibi çevremizde yaşayan halkımızın evlerini tek tek dolaşacağım, velilerimizi ziyaret edeceğim, ’Okulumuza gelin, banklarda oturun, okulun bir hayat olduğunu çocuklarınızla beraber torunlarınızla beraber yaşayın. Okulumuzda 10 dakika zaman geçirin’ dedim. Ziyarete gelen veliler okulu görünce çok şaşırdı. Okulun nasıl bu hale geldiğini sorduklarında anahtarın Karesi Belediyesi olduğunu söyledik. Ben de 30 yıllık bir eğitimci olarak böyle bir ortam görmedim. Teşekkür ederiz".
23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tekin Doğru, "Okulumuza yapılan çalışmalar projeler bir harika özellikle okulumuzun adının 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu olması bizim için çok önemli. Yaptığınız bütün çalışmalar için çok teşekkür ederim" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Karesi’de Okullar Hayat Buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karesi’de Okullar Hayat Buldu haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı