GeriSpor Kardeşlik Köprüsü Projesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kardeşlik Köprüsü Projesi

Kardeşlik Köprüsü Projesi
refid:24455582 ilişkili resim dosyası

Gençlik ve Spor Bakanlığınca geliştirilen Kardeşlik Köprüsü Projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen 28 öğrenci, Çinli antrenörler gözetiminde wushu eğitimi alıyor.

Wushu Federasyonu üyesi ve kamp sorumlusu Ömer Ersan, yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen öğrencileri topluma kazandırmak ve sağlıklı bir yaşam için wushu eğitimi verdiklerini söyledi. Ersan, bakanlığın kendilerine destek verdiğini ve eğitimlerin eğlenceli geçtiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Öğrencilere wushu eğitimi verilirken aynı zamanda ruh ve beden disiplini, kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam gibi konulara temas ediliyor. 28 öğrencimiz eğitim alıyor. Bu öğrencilerimizin başına da Pekin'deki Başkent Üniversitesinden öğretim üyeleri getirttik. Bu hocalarımız öğrencilerimize wushuyu öğretip hayat felsefesi haline getirmeye çalışıyor. Öğrencilerimizin katılımları çok iyi, wushuyu keyifle yapıyorlar. Aralarında daha önce sporla uğraşan da uğraşmayan da var. Burada sporu gördüklerinde daha enerjik ve hayat dolu gençler haline geliyorlar."

Ersan, Serdivan Spor Salonu'ndaki eğitim programının bir ay süreceğini sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle