Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kardeşime başarılar

  Selçuk ŞENYÜZ/ANKARA
  22.08.2014 - 02:13 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı seçilen Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevini üstlenecek ismin, Davutoğlu olduğunu açıkladı. Erdoğan, 7 yıl önce Gül’de olduğu gibi Davutoğlu’nun adaylığını da “Kardeşim” vurgusuyla ilan etti. Erdoğan, Davutoğlu'yla ilgili 'Paralel yapıyla mücadeleyi Davutoğlu kardeşimin vereceğine inanıyorum. Davutoğlu kardeşim bunun bedelini ödedi' dedi.

  ERDOĞAN: GENEL BAŞKAN ADAYIMIZ AHMET DAVUTOĞLU / FOTOGALERİ

  CUMHURBAŞKANI seçilmesinin ardından Erdoğan, yerine gelecek isim için parti içinde istişarelerde bulundu. AK Parti MKYK, milletvekilleri, il başkanları gibi örgütünün temsilcilerine, “Kimi genel başkan görmek istersiniz” diye soruldu. Davutoğlu ismi kulislerde ön plana çıkarken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ismi telaffuz eden ilk resmi ağız oldu. Dün 3 saat süren MYK’nın ardından da açıklamayı Erdoğan yaptı. Erdoğan, başbaşa görüşüp, salona birlikte geldiği Davutoğlu ile yan yana oturdu. Bakanların da katıldığı toplantıda Erdoğan, özetle şunları söyledi:

  Gözler Sare Davutoğlu'nda

  HEPSİ DEĞERLİ İSİMLERDİR

  “Adayımızın belirlenmesinde büyük zaman harcadık. Her arkadaşımız süreci şeffaf şekilde izlemiş, içinde olmuştur. AK Parti büyük bir aile. Bu büyük ve örgütlü teşkilat, sadece bir kişinin seçilmesi gereken bu anda sağlıklı bir şekilde o kişiyi belirlemiştir. Şunun altını çiziyorum, bütün istişare kurullarında öne çıkan isimlerin her biri bizim için değerli isimlerdir.

  Salonda o anlar

  DAVUTOĞLU KARDEŞİM

  27 Ağustos’ta AK Parti’nin olağanüstü genel kuruluna, genel başkan adayı olarak girecek arkadaşımız, Dışişleri Bakanımız, Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 62. hükümetinin başbakan adayı da belki biraz acele ediyorum ama aynı şekilde Davutoğlu’dur. Hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Yolu, yolumuz açık olsun diyor inşallah ülkemize hayırlı hizmetler yapması için rabbime dua ediyorum.

  PARALEL YAPI VURGUSU

  Davutoğlu’nun aday olmasında paralel yapıyla mücadele kararlılığı da önemli bir etken olmuştur. İnanıyorum ki bu mücadeleyi beraber yürüteceğiz. Çok açık net söyledim. Yani cumhurbaşkanı olmak paralel yapıyla mücadelemi asla aksatmayacaktır.

  Kardeşime başarılar DAVUTOĞLU'NUN BAŞBAKANLIĞI İÇİN İŞ DÜNYASINDAN İLK TEPKİLER

  BUNUN BEDELİNİ ÖDEDİ

  Bununla mücadeleyi Davutoğlu kardeşimin vereceğine inanıyorum. MİT TIR’larının önünün kesilmesinden, çok gizli toplantının dinlenmesine, yapılan yardımlardan, paralel medyada çıkan iftiralardan, birçok noktada Ahmet Davutoğlu kardeşim bunun bedelini ödedi. Paralel yapının niyetini de çok açık net gördü. Bugün, bu tercihimizle, komşularımız, tüm mazlumlar da dualarını bizlere bir kez daha göndereceklerdir. Bu tercihimizle bölgemizde ve dünyada barış dayanışmanın ne denli istendiğini de ortaya koymuş oluyoruz.”

  Kardeşime başarılar Erdoğan'ın konuşmasının tam metni

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı