« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Kardeşim gibiydi’

Motosiklet sporunda geleceğin şampiyonu olarak tanımlanan İtalyan pilot Marco Simoncelli’nin Malezya MotoGP’sinde önceki gün yaşanan kazada feci şekilde ölmesi, dünya eski şampiyonu Valentino Rossi’yi de derinden etkiledi.

Reha ERUS / ROMA
SON GÜNCELLEME
Simoncelli’nin can verdiği virajdaki kazaya karışan motorlardan birini kullanan eski şampiyon Rossi, yarış hayatına son verebileceğini açıkladı. Rossi’nin, kaza üzerine yarış durdurulduktan sonra Simoncelli’nin ölüm haberi gelince sinir krizi geçirdiği öğrenildi.

‘Haşarı ve çılgındı’

Kendi şampiyonluk tahtına aday gösterilen Marco Simoncelli’nin ölüm haberini aldıktan sonra Rossi’nin “Tanrım! Tanrım!” diye bağırarak gözyaşlarına boğulduğu belirtildi. Kaza sonrası, Rossi, “Marco Simoncelli benim kardeşim gibiydi. Korkunç bir kazaydı. Arkamı dönüp onu yerde hareketsiz görünce kazada benim de parmağım olduğu ve suçluluğumu hissettim. Kendimi affetmiyorum” dedi. Valentino Rossi, “Marco Simoncelli’yi çok arayacağım. Haşarıydı, çılgındı ama çok iyi bir yarışçıydı. Bu şartlar altında radikal bir karar almam gerekiyor. Çaresizim ve yarışlara veda edebilirim” ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler