KONYA HABERLERİ

Kardeş Ülkeler Heyeti Konya’daki Geri Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi

IHA
26.02.2015 - 18:02Son Güncelleme :

MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, BULGARİSTAN VE SIRBİSTAN'DAN GELEN KARDEŞ ÜLKELER HEYETİ, KONYA'DA GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ.

IHA

Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan ve Sırbistan’dan gelen kardeş ülkeler heyeti, Konya’da geri dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.
Kardeş ülkelerden Konya’ya gelen heyet, ilk olarak merkez Selçuklu ilçesinde atıkları kaynağından ayrı toplama çalışmalarını yerinde gördü ve yetkililerden bilgi aldı. Atık camların ayrı toplanması çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Anadolu Cam Sanayi’nden Geri Dönüşüm Uzmanı Emrah Mataracı, “2015 yılından itibaren Anadolu Cam, Selçuklu Belediyesi ve Atıksan firmasıyla beraber işbirliği yaptık. Amacımız Anadolu Cam olarak ülkemizde farkındalığı artırmak ve camın geri dönüşümünü çoğaltmak için böyle bir çalışma yaptık. Bu çalışma içerisinde 140 tane cam kumbarası anlaşması yaptık. 140 kumbara Selçuklu Belediyesi’nin gösterdiği birçok yerde konuşlandırılacak” dedi.
Selçuklu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Kadir Gürhan ise, “Anadolu Cam ve Atıksan firmalarıyla birlikte camların ayrı toplanmasıyla ilgili olarak bir anlaşma yaptık. Şu ana kadar Anadolu Cam 140 adet cam kumbarasını belediyemize hediye etti, biz de mahallelerimize, sitelerimize ve iş merkezlerimize bunları dağıttık” şeklinde konuştu.
Atıksan Firması Yetkilisi Osman Müdürlüoğlu da, Selçuklu Belediyesi ile başlattıkları ‘Kaynağından ayrı toplama’ projesi kapsamında bilgi ve eğitim çalışmasını tamamlayarak 55 bin konuta gerekli iç mekan kutularını, kafeslerini, cam konteynerlerini yerleştirdiklerini ifade etti. Müdürlüoğlu, “Karışık ambalaj atıklarını tesislerinde ayrıştırarak yeniden kullanılabilir hale getiriyoruz. Selçuklu Belediyesi’yle birlikte başlattığımız eğitim çalışması 3-4 personelle birlikte devam etmektedir. Cam için de gereken bilgilendirmeyi yapıyoruz. Tesisimizde günlük ortalama 80-100 ton kağıt, karton, cam atığı ayrıştırılarak yeniden doğaya kazandırılıyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Kardeş Ülkeler Heyeti Konya’daki Geri Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kardeş Ülkeler Heyeti Konya’daki Geri Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı