ANKARA HABERLERİ

Kardeş şehirler Ankara’da buluşuyor

Hürriyet Haber
29 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ocak 2011 - 19:23

AB ve Türk Belediyeleri arasında Kardeş Şehirler Projesi Tanışma Toplantısı 31 Ocak-4 Şubat günleri arasında gerçekleştirilecek.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’ndan (UNDP) yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve Avrupa’daki yerel yönetimler arasındaki ve Türkiye’deki yerel yönetimlerin kendi aralarındaki kardeş kent ilişkilerinin etkinliğinin arttırılması ve kapsamının geliştirilmesi amacıyla Ankara’da bir tanışma toplantısı düzenleneceği belirtildi.

Açıklamaya göre, toplantıda katılımcı ülkelerden toplam 48 kamu görevlisi bulunacak. Türkiye’den 10, AB ülkelerinden ise 15 yerel yönetimden gelen katılımcılar, toplantıda işbirliklerine ilişkin tanıtım sunumları yapacak ve öncelik verdikleri işbirliği alanlarını anlatacak.

Türkiye’de Yerel Yönetim Reformu Uygulamasının Devamına Destek Projesi kapsamında düzenlenen toplantı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, UNDP Türkiye, Türkiye Belediyeler Birliği, İçişleri Bakanlığı ve Merkezi Finans ve İhale Biriminin temsilcileri tarafından yapılacak konuşmalarla açılacak.

Toplantıda Türkiye ve AB’den gelen yerel yönetimler alfabetik sırayla ve dönüşümlü olarak tanıtım sunumları yapacak. Katılımcılar, çevre koruma ve enerji verimliliği, turizm ve kültür, belediye hizmetleri, yerel ekonomik kalkınma ve kent kararlarına vatandaş katılımı olmak üzere dört ana konuda görüşlerini paylaşacak.

Belediyelerin karşılıklı tercihlerine göre yapılacak eşleştirme çalışmaları sonrası Türk ve AB belediyeleri birbirlerine karşılıklı ziyaretlerde bulunarak, işbirliği projelerini daha somut hale getirip uygulama aşamasına geçirecekler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kardeş şehirler Ankara’da buluşuyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:48
  • Akşam
   19:44
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı