Gündem Haberleri

  Kardeş katiline 35 yıl hapis

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÖLDÜRMEK BU KADAR KOLAY MI?

  TÜRKİYE Motokros Şampiyonu ve Avrupa Üçüncüsü ağabeyi Sinan Şentürk'le yengesi Behice Şentürk'ü av tüfeğiyle kurşunlayarak öldürmekten iki yıldır tutuklu olarak yargılanan Beyhan Şentürk, 35 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Şentürk, Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasında, ‘‘Pişmanım’’ dedi.

  Şentürk, daha önceki duruşmalarda olayı şöyle anlatmıştı: ‘‘Abimle altlı, üstlü otururduk. Ben dışarıya çıkmak üzereyken abim de kapının önünde bekliyordu. Bana, 'Nereye gidiyorsun?' diye sordu. Ona, arkadaşlarımla ava gideceğimi söyledim. Abim elimdeki tüfeği çekiştirerek, 'O arkadaşlarından sana hayır gelmez. Onlarla gitmeyeceksin' dedi. Ben de gideceğimi söyledim, aramızda itişip kakışarak, evin içine kadar girdik. O sırada yengem Behice araya girdi. Elimdeki silah birden ateş aldı, yengem vuruldu. Bunun üzerine abim daha da hiddetlenerek, silaha asıldı. Ve silah, bir kez daha ateş aldı.’

  Suçun oluş şekiline göre ceza uygulamasını ayrı ayrı yapan mahkeme heyeti sanık Beyhan Şentürk'e, 34 yaşındaki ağabeyi Sinan Şentürk'ü öldürmekten 20 yıl ağır hapis cezası verirken, kavga eden kardeşleri ayırmak için araya giren 28 yaşındaki yengesi Behice Şentürk'ü öldürmekten ise 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı