KARABÜK HABERLERİ

Kardemir'de iş sağlığı güvenliği haftası etkinlikleri

DHA
05 Mayıs 2017 - 12:45Son Güncelleme : 05 Mayıs 2017 - 12:46

Kardemir'de iş sağlığı güvenliği haftası etkinlikleri

DHA

Bülent DİKTEPE/KARABÜK,(DHA) - KARABÜK Demir Çelik Fabrikaları A.Ş.'de (Kardemir), ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası' kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Kardemir Kültür ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Kardemir yöneticileri,  Çelik İş Sendikası Şube Başkanı Ulvi Üngören, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, İl Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki, işçiler ve aileleri katıldı. İş sağlığı ve güvenliği konusunda daha yüksek bilinç oluşturmak ve bu konudaki duyarlılıkları artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikler, iş kazalarında hayatlarını kaybeden çalışanları için saygı duruşu ile başladı.
Kardemir Genel Müdürü Ercüment Ünal, hedeflerinin sıfır iş kazası olduğunu ve bu hedefe de şirket genelinde uygulamaya konulan iş sağlığı güveniliği sistematiklerinin tüm çalışanlar tarafından sahiplenilmesi ile ulaşılabileceğini söyledi. Şirketlerin yıl içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetler sonrasında bazen kar, bazen de zarar edebildiğini ancak, oluşan zararın her zaman telefi edebilecek bir parasal değer olduğunu belirten Ünal şöyle dedi:
"’Ne kadar kar ederseniz edin, ya da ne kadar zarar ederseniz edin, hiçbir iş insan sağlığından, insan hayatından daha değerli değildir. Zarar edersiniz ama, bu zararı her zaman kara çevirebilecek imkanı yakalayabilirsiniz. Teknolojinizi geliştirerek, verimliliklerinizi artırarak, daha fazla katma değer üreterek, karı yakalamanız her zaman mümkündür. Ancak, yitirilen canı geri getirmeniz, yitirilen bir uzvunuzu yerine koymanız mümkün değildir."
İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin görmezden gelinen her bir uygunsuzluğun acı ve gözyaşı olarak geri döneceğine dikkat çeken Ünal, şöyle devam etti:
"Hiç birimizin evimizde bizi bekleyen ailemizi bu acıya sürükleme hakkımız yoktur. Her şeyi öteleyebiliriz, her şeyden vazgeçebiliriz ama çalışanımızın sağlığından ve güvenliğinden vazgeçemeyiz ve öteleyemeyiz. Bunun için şirketimizde kurulan iş sağlığı güvenliği sistematiklerini koruyacak ve geliştireceğiz. Bu konuda her birimize büyük sorumluluk düştüğünü unutmayacağız. Gerçekleştirdiğimiz tatbikatları aralıksız sürdürecek ve bu konudaki pratiklerimizi geliştireceğiz. Kaza paylaşım sunumlarımızı çok önemsediğimi bilmenizi isterim. Yaşadıklarımızdan elde ettiğimiz tecrübeler, yeni olası kazalarımızı önleyecektir. 2016 yılında iki kez kaza paylaşımı yaptık. Bu yıl sonuna kadar 3 kez daha kaza paylaşım sunumu gerçekleştireceğiz. 2016 yılında ünitelerimizde gerçekleştirilen 23 'haberli güvenlik turu'nda tespit edilen uygunsuzluklarının yüzde 85’ini giderdik. 2017 yılında bu sayıyı 30’a çıkararak belirlenen uygunsuzlukların tamamını da gidermeliyiz. Gelecek yıldan itibaren bu turları habersiz güvenlik turlarına çevirmeliyiz. Sürdürülebilir bir iş sağlığı güvenliği politikasını şirketimizde hakim kılamadığımız sürece, sıfır iş kazası hedefine ulaşmamız mümkün olamaz. Habersiz güvenlik turlarının ödül ve ceza sistemi, bizler için hem teşvik edici, hem de caydırıcı olacaktır."
Etkinlikler, hafta boyunca düzenlenecek acil durum tatbikatları ile devam edecek.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Kardemir'de iş sağlığı güvenliği haftası etkinlikleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kardemir'de iş sağlığı güvenliği haftası etkinlikleri haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Temmuz 2017, Cuma
  • İmsak
   03:16
  • Guneş
   05:27
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   17:05
  • Akşam
   20:25
  • Yatsı
   22:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı