Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kardemir Karabükspor'a özgüven geldi

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Medical Park Antalyaspor karşısında alınan galibiyetle takıma güven geldiğini belirterek, "Artık kendimize daha çok güvenerek önümüzdeki maçlara çıkacağız" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Antalyaspor karşısında ilk galibiyetini alarak 3 puanla tanışan Kardemir Karabükspor'da yüzler gülüyor. Yarın Ziraat Türkiye Kupası'nda sahasında Gümüşhanespor ile karşılaşacak olan Kardemir Karabükspor, hazırlıklarını sürdürüyor. Antalyaspor karşısında alınan galibiyet sonrasında takıma güven geldiğini söyleyen Skibbe, "Artık kendimize daha çok güvenerek önümüzdeki maçlara çıkacağız. Bu çok önemli. Bu yüzden de futbolcularımdan, takımımdan oyun olarak sahada daha iyi bir performans bekliyorum. Takım olarak, şehir olarak çok şeyler beklediğimiz Shelton ve Cernat'ın sahada neler yapabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu iki oyuncumuz beklentilere cevap veremediklerini kendileri de biliyorlar. İleride onlar da gerçek kimlikleriyle bize katıldıklarında bu takımın çok daha farklı bir futbol oynayacağından eminim" dedi.

Alt sıralardan kurtulmak için önlerindeki 2 maçtan en az 4 puan almak zorunda olduklarını ifade eden Skibbe, "Gaziantepspor ve Kayserispor galip gelince alt sıralardan istediğimiz şekilde kurtulamadık. Üst sıralara çıkabilmemiz için önümüzdeki 2 maçtan en az 4 puan almak istiyoruz" diye konuştu.

TARAFTAR REAKSİYON GÖSTERDİ

Skibbe, Antalyaspor maçında taraftarların kendisini istifaya davet ettiğinin sorulması üzerine şöyle konuştu: "Taraftarlarımızın bizi maçın 80'inci dakikasına kadar desteklediklerini gördüm. Maçta bir gol olmayınca bir hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Taraftarlarımız bir reaksiyon gösterdiler. Maçtan sonra seyircilerimizin yanına gidip bize gösterdikleri o büyük desteği devam ettirdikleri için teşekkür ettim. Bu tip söylemler bana karşı veya işime karşı olmadığını çok iyi biliyorum. Bu takımın istendiği şekilde iyi bir performansla futbol oynayamadığına tepki verdiklerini çok iyi biliyorum. Onlar ne kadar haklı olarak kızsa da, ben onlardan bir kat daha çok kızıyorum. Çünkü bunun sorumlusu benim. Yapabileceğimizi bildiğim bir şeyin sahada sergilenemeyince tabi ben de onlar kadar kızıyorum. Ama ben onu hiçbir zaman yanlış algılamadım. Bu bir reaksiyondur. O yüzden bir sorun yok"

KUPA MAÇINDA YEDEK AĞIRLIKLI KADRO

Gümüşhanespor karşısında yedek ağırlıklı bir kadroyla maça çıkacaklarını belirten Skibbe, "Antalyaspor maçında takım zorlandı. Akhisar Belediyespor karşısında takımın her açıdan yüzde 100 güçlü olmaları için çok iyi dinleniyor olması lazım. Kupa maçında kadroyu buna göre ayarlayacağız. Gümüşhanespor karşısında sahaya kim çıkarsa çıksın, galibiyet gerektiren bir maçta galip gelmek için oynayacaktır" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz