Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kardak’ın tim komutanı da gözaltına alındı

  İSTANBUL
  23.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 23.04.2009 - 10:44

  Poyrazköy’deki arazide önceki akşam yapılan kazılarda bulunan lav silahları, el bombaları ve C4 patlayıcılarla ilgili 3’ü muvazzaf, 4 subay gözaltına alınarak sorgulandı. Muvazzaf subaylardan biri Kardak’tan Yunan timini kovalayan Türk timinin komutanı Yarbay Ercan Kireçtepe oldu.

  İŞTE OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

  ARALARINDA lav, el bombası ve C4 patlayıcısının bulunduğu İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı’na (İSTEK) ait Beykoz Poyrazköy’deki arazide dün de arama çalışmaları sürdü. Ele geçen cephane ile ilgili 3’ü muvazzaf, 1’i emekli 4 subay gözaltına alındı.

  İki evi ve iş yeri arandı.

  Ergenekon Soruşturması’nı yürüten özel yetkili cumhuriyet savcılarının talimatı ile mühimmatla ilgili emekli Deniz Binbaşı, SAT Komandosu Levent Bektaş’ın iki evi ile işyeri arandı. Polis dün sabah 2,5 yıl önce emekliye ayrılan Levent Bektaş’ın Beylikdüzü Beykent’de bulunan Vista Residenza ile Anadolu Hisarı’nda bulunan Hisar Evleri’ndeki evleri ile Hadımköy’deki işyerine gitti. Levent Bektaş gözaltına alındı.

  Emekli 2 subay aranıyor

  Gözaltına alınan ikinci isim ise, 1996’da Türkiye ile Yunanistan’ı savaşın eşeğine kadar getiren Ege’de Kardak Kayaklıkları krizinde, Yunan askerlerini atlatarak kayalıklarına çıkan timin komutanı SAT komandosu Yarbay Ercan Kireçtepe oldu. Bektaş ve Kireçtepe ile birlikte Deniz Binbaşı Emre Onan ve Deniz Yarbay Mustafa Türker Ecevit da gözaltına aldı. Emekli Yarbay Turan E. ve ile Deniz Binbaşı Erhan U.’nun ise arandığı bildirildi.

  Poyrazköy’deki aramalara ise, kötü hava koşulları yüzünden dün bazen ara verildi. Aramalarda, bilgisayarlı dedektör, normal dedektör ve dedektör köpekler de kullanıldı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, bölgenin jandarma güvenlik alanı içinde kalması nedeniyle aramaları askerler eşliğinde yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı