Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karayolundaki kayalar dinamitle parçalandı

  (a.a.)
  07.02.2006 - 21:47 | Son Güncelleme:

  Bitlis-Baykan Karayolu'na heyelanla düşen büyük kaya parçaları, Karayolları ekiplerince dinamit kullanılarak, parçalandı.

  Bitlis-Baykan Karayolu'nun 26'ncı kilometresindeki çalışmaları izleyen Karayolları 112'nci Şube Şefi Remzi Duruk, kaya parçalarının yola düşmesinin yoğun kar yağışından kaynaklandığını söyledi.

  Geçmiş yıllarda Bitlis'in bu oranda kar almadığını ifade eden Duruk, şöyle konuştu:

  “Kar fazla olunca yer yumuşadı. Toprağın yumuşaması kayaların kaymasına neden oldu. Bugün açtığımız heyelan geçen yaz çalışmalar sonucu hamlanmış topraktan kaynaklanıyor.”

  Duruk, değişik zamanlarda yola düşen 3 büyük kaya parçasını dinamit kullanarak, parçaladıklarını ve bu sayede yoldaki trafiğin rahatlamasını sağladıklarını ifade etti.

  Yoğun kar yağışı nedeniyle ildeki karayollarına zaman zaman çığ düştüğünü de hatırlatan Duruk, “Bitlis-Baykan Karayolu'na bu yıl 2 kez, Hizan Karayolu'na 3 kez çığ düştü. Ayrıca Mutki ilçemizin yolunda da 2 ayrı çığ meydana geldi” diye konuştu.

  Duruk, Bitlis-Baykan Karayolu için proje hazırlandığını, bu projenin yaşama geçmesiyle yoldaki çığ düşme riskinin son bulacağını söyledi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı