Gündem Haberleri

  Karayolu için aldıkları asfaltı sattılar

  Lütfü KARAKAŞ/EDİRNE, (DHA)
  18.10.2007 - 20:11 | Son Güncelleme:

  Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü İzmit ve İzmir'den yüklenen karayollarına ait asfaltın taşınmasında yolsuzluk yapıldığı ihbarı üzerine 6 ay önce harekete geçti.

  Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinatörlüğünde, teknik takip sonucu karayollarına ait tonlarca asfaltın yolda boşaltıldığı ya da satıldığı tek tek tespit edildi. Teknik takip sonucu suç delillerine ulaşan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri bu sabah saatlerinde, operasyon yapmak üzere düğmeye bastı.

  Edirne, İzmit, Bursa, Çanakkale, İstanbul ve Bilecik'in de aralarında bulunduğu toplam 9 ilde, daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı olarak baskınlar düzenlendi. Baskın sırasında Karayolları'na ait asfaltı nakliyesi sırasında yolda tankerlerden boşaltarak satılması organizasyonunun içinde yer alan 30 kişi gözaltına alındı.

  SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

  Karayolları Genel Müdürlüğü, çeşitli illerde yürüttüğü duble yol çalışmalarında, karayollarının ve otoyollarının onarımında kullanılmak üzere şantiyelerine asfaltın nakliye edilmesi için ihale açtı. İzmit ve İzmir rafinerilerinden karayollarına ait asfaltı taşıma ihalesini alan firmalar yolda tankerlerdeki yükün bir bölümünü boşalttılar. Bazı tankerler ise şantiyelere gelmeden karayolları görevlileri ile işbirliği yapılarak gelmiş gibi tutanak düzenlendi. Bu yolla karayollarının tonlarca asfaltının alındığı ve piyasaya pazarlandığı belirledi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı