KAYSERİ HABERLERİ

Karayolu güvenliği eylem planı toplantısı yapıldı

DHA
20.12.2017 - 09:20Son Güncelleme :
Karayolu güvenliği eylem planı toplantısı yapıldı
DHA

KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ'de Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda trafikle ilgili 3 konu karara bağlandı.

Trafik Güvenliği Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulunun ikinci toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda il genelinde ağıt vasıta araçlarla yük taşımacılığı yapan kişilerin araçlarına aşırı yük yüklemesi sonucunda yolların yapısında oluşan bozulmalar, engelli aracı park kartı olan kişilerin yerlerine park edilmiş araçlarla ve kış lastiği denetimi ile ilgili konular görüşülüp karara bağlandı. Buna göre alınan kararlar, "  İl genelinde ağır taşıtlarla yapılan yük taşımacılığında araçlara aşırı yük yüklenilmesi sonucu yolların yapısında bozulmalar olduğu ve aşırı yüklemeler nedeniyle araçların teknik sistemlerinde meydana gelen sorunlar nedeniyle kazaların meydana gelmesi nedeniyle tonaj uygulamalarına ağırlık verilerek 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65. Maddesi hükümlerine göre denetlenmesi, Engelli aracı park kartı olan, engelli vatandaşlarımızın araçları için ayrılmış park yerlerine, park etmiş engelli aracı olmayan araçların denetiminin yapılarak park etmiş araçların 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 61/1-o maddesi gereğince işlem yapılarak çektirilmesi ve  Kış lastiği kullanımı ile ilgili olarak Valiliğimizce her yılın 01 Aralık tarihi ile takip eden yılın 01 Nisan tarihleri arasında kalan (4) aylık dönemde, hava koşullarının durumuna göre ise bir ay öncesi ve bir ay sonrasına kadar bu sürenin arttırılabileceğine dair ticari maksatlı yük ve yolcu taşıyan araçlarda kullanımının zorunlu kılınması nedeniyle, kış lastiği denetiminin yapılarak, kış lastiği olmayan araçlara 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65/a maddesi gereğince işlem yapılması kararları alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Karayolu güvenliği eylem planı toplantısı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

10 Ekim 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:14
 • Guneş
  06:35
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı