KÜTAHYA HABERLERİ

Karayolları Bölge Müdürü Öner Özgür: Tavşanlı-emet Yolu 2017’nin Nisan Ayında Bitecek

IHA
24.07.2015 - 17:49Son Güncelleme :

YETKİLİLER, YOL ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

IHA

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür ve müdürlük teknik ekipleri ile birlikte, Tavşanlı-Emet-Hisarcık güzergahında yapımı devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.
AK Parti Emet İlçe Başkanı Naci Özcan ve Hisarcık AK parti İlçe başkanı Salim Turası’nın da katıldığı ziyarette, Danış Yapı Şantiye şefi Zafer Akkaya, Kavuncu’ya çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Akkaya , Tavşanlı-Emet-Hisarcık güzergahında bu yıl Emetbor-Çevre yolu-Hisarcık arasındaki 13 kilometrelik yolun çalışmalarının tamamlanacağını, bunun yanında Günlüce Mevkii’nde ise sanat ve alt yapı çalışmalarının da sürdürüldüğünü ifade etti.
Akkaya, hava iklim koşullarının elverişli olması halinde yol yapımının planlanan 2017 Nisan ayında tamamlanacağını belirtirken, AK Parti Kütahya Milletvekili Kavuncu, bu yolun ilçe bağlantılarını sağlaması yanında 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için iktidarları döneminde Anadolu’nun doğudan batıya, kuzeyden güneye kurulan yol ağlarıyla donatıldığını ifade etti.
Kavuncu, "Planlanan Kuzey-Güney hatlarından birisi de Güney Marmara’dan Domaniç üzerinden Tavşanlı - Emet - Hisarcık - Simav’dan güneye uzanan bu hattımızdır. Bu yol Denizli üzerinden güney-batı sahillerimize uzanan alternatif bir yol olacağı gibi Bursa’dan Simav’a kadar üzerinde önemli gerek nüfus yoğunluğu gerekse de ekonomik değeri açısından önemli yerleşim birimlerini de birbirine bağlamış olacaktır. Bugün Domaniçten başlayan ziyaretlerimizle yol güzergahın da çalışmaları bölge müdürümüz ile birlikte yerinde inceliyoruz. Tavşanlı-Emet-Hisarcık-Simav güzergahımız 2017 yılında tamamlanacak.Toplamı 110 milyon TL’ye mal olacak bu yol ile Anadolu’nun Kuzey-Güney yol hattı Kütahya ve ilçelerimizden geçecek“ dedi.
Kavuncu, bölge müdüründen vekil ayak bastı parası hakkediş ödeneği aktarılmasını talep etti.
Karayolları Bölge Müdürü Öner Özgür’de, Kuzey güney hattında yapılan çalışmaların yüklenici firmaların yaz-kış çalışmaları ile planlanan tarihte tamamlanacağına inandıklarını dile getirdi.
Özgür, firmaya 750 bin TL daha hakkediş verilmesi için ilgili birimlere direktiflerini verdi.
Özgür, Çavdarhisar Emet yolunda ise ihale sürecinin devam ettiğini, ihaleye katılan firmalardan son aşamaya kalan 5-6 firma ile ilgili resmi prosedürün tamamlanmasının ardından yer teslim ve çalışmalarının başlayacağını sözlerine ekledi. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Karayolları Bölge Müdürü Öner Özgür: Tavşanlı-emet Yolu 2017’nin Nisan Ayında Bitecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karayolları Bölge Müdürü Öner Özgür: Tavşanlı-emet Yolu 2017’nin Nisan Ayında Bitecek haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı