ANKARA HABERLERİ

Karayalçın’dan en net mesaj

Deniz GÜREL
28.10.2008 - 00:00Son Güncelleme :

DSP Genel Başkanı Sezer’in "Bizden destek istenmedi" açıklamasına CHP’nin Ankara adayı Murat Karayalçın, "DSP Genel Merkezi ve DSP’li hemşerilerimden destek talebim olmuştu. Yanlış anlama ya da yanlış anlatma olduysa bir daha söyleyeyim. Ben değerli dostum Zeki Sezer’den, DSP’li yöneticilerimden ve DSP’li hemşerilerimden destek talebinde bulunuyorum" dedi.

Deniz GÜREL

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’in Ankara Hürriyet’e yaptığı, "Bizim derdimiz Murat Bey’in kazanması. Bizden bir destek talebi kesinlikle yok" açıklamasına CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Karayalçın’dan net bir yanıt geldi. Karayalçın, "DSP Genel Merkezi ve DSP’li hemşerilerimden destek talebim olmuştu. Yanlış anlama ya da yanlış anlatma olduysa bir daha söyleyeyim. Ben değerli dostum Zeki Sezer’den, DSP’li yöneticilerimden ve DSP’li hemşerilerimden destek talebinde bulunuyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la yapılan görüşmenin ardından CHP’nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Murat Karayalçın, "CHP ile DSP arasında konuşulması gereken konular olabilir. Varılması gereken mutabakatlar olabilir. Takdir edersiniz ki o benim görev alanımın dışındadır" dedi. Karayalçın şunları söyledi:

"Sayın Sezer’e benim için göstermiş olduğu duyarlılık için teşekkür ediyorum. Benim adaylığımla ilgili bir destek talebim açıkça iletilmişti. Hatta Sayın Sezer’le birlikte görüşmemizden sonra basın mensuplarının karşısına çıkmıştık. DSP Genel Merkezi ve DSP’li hemşerilerimden destek talebim olmuştu. Yanlış anlama ya da yanlış anlatma olduysa bir daha söyleyeyim. Ben değerli dostum Zeki Sezer’den, DSP’li yöneticilerimden ve hemşerilerimden destek talebinde bulunuyorum. Bunun dışında CHP ile DSP arasında konuşulması gereken konular olabilir. Varılması gereken mutabakatlar olabilir. Takdir edersiniz ki o benim görev alanımın dışındadır."

Karayalçın’ın sadece CHP çatısı altında seçimi kazanma şansı olmadığını söyleyen ve "Ayrılıklar değil ortaklıklar çıkarmak lazım" diyen ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras şöyle konuştu:

"Ankara’da Melih Gökçek yönetiminden ve AKP zihniyetinden kurtulmak için ve sol yönetim oluşturmak için bir ilkin gerçekleştirilmesi ve ortak aday üzerinde anlaşılması lazım. Ayrılıkları değil ortaklıkları çıkarmamız gerekiyor. Esas olan kendi benzemezlerimize ulaşmak. AKP tabanı da dahil buna. Rakamlara bakınca AKP avantajlı gibi görünse de küresel krizin faturası geniş kesimlere ağır biçimde çıkacağı için bizim sol bir isimde buluşmamız başarıyı getirecek. Bunun için büyük planlamalara, stratejilere gerek yok. Yan yana gelmemiz gerekli sinerjiyi yaratacaktır. Herkesin diğer partileri yanına çağırmasıyla bir seçim alınamayacağını gördük. Politikada en tehlikeli şey politikasızlık. Sosyal demokratik, laik belediyecilik anlayışı için ortak bir politika yapmak lazım. Van Gogh bir mektubunda ’Rüzgar var ama yel değirmeni yok’ diyor. Bizde de durum aynı, birlikte davranmamız lazım. Meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, sendikalarla el ele vermeliyiz. Çünkü hem söyleyecek sözümüz hem de yüzümüz var. Ama herkes benim partim derse, bu iş baştan biter. Karayalçın’ın CHP çatısı altında bir şansı olacağını sanmıyorum. Ancak geniş bir gökkuşağı altında buluşmamız lazım. Çünkü tek bir oyun bile çok önemli olacağı bir süreç yaşayacağız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Karayalçın’dan en net mesaj haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:08
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı