Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karayalçın: Cumhuriyet için sola ihtiyaç var

  ANKA
  16 Temmuz 2007 - 09:30Son Güncelleme : 16 Temmuz 2007 - 09:30

  SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Cumhuriyet değerlerinin sol olmadan korunamayacağını ifade etti.

  SHP lideri Karayalçın, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhuriyetin temel değerlerinin miting meydanlarında tartışıldığına dikkat çeken Karayalçın, “2007’nin koşullarında sol olmadan Cumhuriyeti korumak olanaklı değildir” dedi.

  Cumhuriyetin korunabilmesi, Cumhuriyetin karşı karşıya olduğu tehlikelerin ortadan kaldırılabilmesi ve Cumhuriyete yönelik tehditlerin bertaraf edilebilmesinin “ancak ve yalnız” sol değerlerle gerçekleşebileceğini savunan Karayalçın, “Özgürlük, daha çok üretim, istihdam ve hakça paylaşım. Bu üç anlayışı devreye sokmadan 2007 Türkiye’sinin koşullarında Cumhuriyeti korumanız, kollamanız, tehditlerden tehlikelerden arındırmanız olanaklı değildir” diye konuştu.

  “Soyut Cumhuriyetçilik olamaz” diyen Karayalçın, Cumhuriyetin soyutlamalarla, sloganlarla, balolarla ve danslarla korunamayacağını belirtti. Karayalçın, şunları söyledi:

  "Cumhuriyet 2007 Türkiye’sinin koşullarında sol yaklaşımla, sol siyasetle korunabilir. O da daha fazla özgürlük demektir, daha fazla üretim istihdam demektir, daha hakça üretim ve paylaşım demektir.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı