Ege Haberleri

EGE

  Karavan bulamayınca ‘Karavancı’ oldular

  Hürriyet Haber
  27.09.2013 - 01:18 | Son Güncelleme:

  PROFESYONEL çalışma hayatını sonlandıran iki üniversite arkadaşı Murat Yücekayalı ile Hulusi Tayanç, tatil yapmak için İzmir’de karavan kiralayacak kurumsal bir şirket bulamayınca, yeni işlerini kurdu.

  Geçen yıl Urla’da ‘Karavancı Araç Kiralama Turizm ve Ticaret A.Ş.’yi kuran iki arkadaş, karavanların imalatının tamamlanmasıyla geçtiğimiz nisan ayında faaliyete başladı.

  Yoğun bir çalışma yılının ardından, her bir anının çok yüksek bedel ödenerek elde edildiği, bir iki haftalık tatilin kıymetini, yıllarca bizzat yaşayarak öğrendiklerini söyleyen Yücekayalı, şöyle dedi;

  “Müşterilerimizin tatilinde kendilerini iyi hissetmesi için araçların donanımında tasarrufu ikinci planda tuttuk. Hem araç yol alırken çalışan (motordan tahrikli), hem de konaklama alanında araca bağlanacak 220 volt elektrikle çalışan iki ayrı klima düzeneği, 1 litre mazotla gece boyu içerisini ısıtacak kalorifer sistemini, birden fazla uyduya kitlenebilen ve bu sayede yerli yabancı 400’den fazla TV kanalını seyretme imkanı sağlayan uydu anten sistemiyle donattık. Eğer tatil özgürlükse, bunu karada gerçekleştireceğiniz tek araç karavandır” diye konuştu.

  Biraz da adrenalin

  Konforlu bir otel odası şeklinde dizayn edilen araçlarda tatil severlere biraz adrenalin, özgürlük ve doğa ile başbaşa kalma imkanı sağlamak ve bu sektördeki boşluğu doldurmak amacı ile kurulan şirketin ilk hedefinin geniş bir kitleye adını duyurmak olduğunu söyleyen Tayanç ise, müşteri memnuniyetine yönelik aldıkları geri dönüşlerin doğru yolda olduklarının kanıtı olduğunu kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı