Gündem Haberleri

  Karatepe'den Atatürk rozetli kutlama

  Hürriyet Haber
  30.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl 10 Kasım törenlerine 'İçi kan ağlayarak katıldığını' söyleyen ve DGM'de 1 yıl hapis cezasına çarptırılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı RP'li Şükrü Karatepe, dün Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yakasına bayraklı Atatürk rozeti takarak geldi.

  Gazetecilerin sorusu üzerine, Türkiye'de cumhuriyet rejiminin yerleştiğini belirten Karatepe, ‘‘En iyi rejimin de cumhuriyet olduğundan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Ayrıca, cumhuriyet dışında rejim de özleyen yoktur. Ufak tefek bahanelerle cumhuriyet elden gidiyor diye kimse vesveseye kapılmamalıdır. Cumhuriyet kendine güvenmelidir’’ dedi. Karatepe, bir önceki nesile göre gençliğin ayaklarının daha iyi yere bastığını hatırlattı, ‘‘Genç nesil cumhuriyet ilkelerine göre kendine güvensin. Hızla gelişen ve değişen çağımıza ayak uydursun. Çok mutluyum. Nice bayramlara’’ diye konuştu.

  Karatepe, dini bayramlarda olduğu gibi Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ücretsiz otobüs seferleri koydu, ‘‘Tüm milli bayramlarda aynı uygulamayı yapacağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı