« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karatede Türk hakem ve antrenörlerin başarısı

Malezya'da süren 2011 Dünya Ümitler, Gençler ve 21 Yaş Altı Şampiyonası esnasında gerçekleştirilen Dünya Karate Federasyonu (WKF) toplantılarında Türk hakem ve antrenörler, yapılan sınavlardan iyi sonuçlar elde etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dünya hakemlik sınavında, uluslararası Türk hakemlerden Nizam Baran, Salih Süer, Uğur Kobaş ve Mehmet Akif Gürbüz bir üst kategoriye yükselirken, Ercüment Taşdemir ve Çetin Demirel de dünya hakemlik vizesini alan isimler oldular.
Uluslararası Türk hakemi Timur Özdemir ise Akdeniz Karate Federasyonu Hakem Komitesi Üyesi oldu.

Antrenörler de başarılı oldu

Türk antrenörlerden 11'i, hakemler gibi girdikleri sınavlardan başarıyla çıkarak, dünya 1. ve 2. klasman antrenörleri oldular.

Sınavlardan başarıyla çıkan İbrahim Erçin, Levent Aydemir, Nejmi Alkan, Cengiz Çınar, Savaş Altın, Yıldız Aras, Ercan İnce, Turan Kaptan, Timur Doğan, Ahmet Çelebi ve İsmail Yılgın, dünya 1. ve 2. klasman antrenörü olmayı başardı.

Bu arada, milli takım antrenörü Levent Aydemir, Akdeniz Karate Federasyonu Teknik Komite Başkanlığı'na seçildi.

Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Esat Delihasan, yaşanan olumlu gelişmelere ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Hakemlerimiz, antrenörlerimiz ve yöneticilerimizin elde ettiği bu mevzileri, dünya karatesinde etkinliğimizi ve ağırlığımızı artıran çok önemli adımlar olarak değerlendiriyorum. Türk karatesinin geldiği nokta adına gurur duyuyorum. İnşallah bütün bu gayretlerimiz semeresini verecek. Hem tatamide hem de yönetim bazında dünya çapında başarılara imza atacağız. Türk karatesini çok daha güzel günler bekliyor” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz