« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karate şöleni Bursa'da

Türkiye Ümitler, Gençler ve 21 Yaş altı Karate Şampiyonası, Bursa'da başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen ve 48 ilden 900'e yakın sporcunun katıldığı şampiyonada ilk gün, ümit bayanlar ve erkekler kategorisinde yer alan sporcular, kata ve kumite müsabakalarına çıktılar.

Yarın yapılacak ümit ve genç kategorisindeki kumite müsabakalarının ardından, cumartesi günü de 21 yaş altı kategorisindeki sporcular kumite müsabakaları için tatamiye çıkacak. 

Üç gün sürecek şampiyonaya ilave olarak, 8 Ocak Pazar günü ise elemelerde dereceye giren sporcular arasından, Şubat ayının ilk haftası Azerbaycan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası için milli takım seçmeleri gerçekleşecek.
Türkiye Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Gürbüz, “Geçen yıl ekim ayında Malezya'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda Bursa Büyükşehir Belediyesporlu iki sporcunun dünya ikincisi olmaları nedeniyle federasyon, bu şampiyonanın Bursa'da yapılması kararını aldı. Bursalı sporcuların bütün kategorilerde performansları çok iyi. Avrupa şampiyonasına en az 5 sporcunun Bursa'dan gideceğini ümit ediyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler