« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karate Federasyonu Başkanı ders verdi

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Karate Milli Takımı ile Bayramoğlu'nda ortak kamp yapan Japon sporculara ders verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Federasyon başkanlığı öncesi uzun süre Karate Milli Takımı teknik direktörlüğü görevinde bulunan Esat Delihasan, bir saatlik dersin öncesinde sporculara hitaben bir konuşma yaptı.

Japonya Milli Takımı'nı Türkiye'de ağırlamaktan gurur duyduklarını belirten Delihasan, “Kamp talebi bir yıl önce Japonya Karate Federasyonu'ndan gelmiş, ancak deprem nedeniyle projeyi ertelemek zorunda kalmıştık. Karatenin mucidi olan bir ülkenin temsilcilerini Türkiye'de ağırlamak bizim için gurur verici. Sadece bu durum bile Türk karatesinin dünyada gelmiş olduğu noktayı gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Karate Milli Takımı Teknik Direktörü İbrahim Erçin ise Japonya'nın katada rakipsiz olduğunu dile getirerek, “Japonya katada hem erkeklerde hem de bayanlarda dünya şampiyonu. Genç katacılarımız onlarla yaptıklara antrenmanlarda birçok teknik ayrıntıyı gözleme fırsatı buldu. Kumitede ise biz onlardan daha iyiyiz. Onlar tek yönlü, biz ise taktik ve sonuca dönük dövüşüyoruz. Biz de onlara bu konuda yardımcı olmaya çalıştık” dedi.

Bu arada Karate Milli Takımı, 10 Eylül Pazartesi gününe kadar çalışmalarını Basın İlan Kurumu Tatil Köyü'nde sürdürecek. 10-23 Eylül tarihlerinde Burhan Felek Kamp Eğitim Merkezi'nde yapılacak çalışmalarda ise kondisyon ve kuvvet çalışmaları üzerinde durulacağı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz