KONYA HABERLERİ

Karatay'ın yeni gözdesi şehir parkı

DHA
30.03.2016 - 14:54Son Güncelleme :

Karatay'ın yeni gözdesi şehir parkı

DHA

 KONYA,(DHA) -KARATAY’ın ve Konya’nın hizmetine sunulacak olan ve şehrin yeni gözdesi olmaya aday Karatay Şehir Parkı 343 bin metrekare gibi dev bir alanda açılış için gün sayıyor.
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, görevi devraldıkları günden bu yana Karatay’ın çehresini değiştirerek metropol ilçe olması için her alanda hizmet ettiklerini kaydetti. Konya’nın en eski yerleşim birimi olmasının dezavantajını senelerce yaşayan Karatay halkının tarih içinde artık daha estetik ve daha modern bir ilçede yaşadıklarını vurgulayan Mehmet Hançerli ilçede yapılan imar revizyon çalışmaları ile çöküntü alanların daha estetik bir görünüme kavuştuğunu, eğitime ve sosyal tesislere yapılan yatırımlar ile de daha modern bir çehreye kavuştuğunun altını çizdi.
Başkan Hançerli, şehir hayatının verdiği yorgunluğu halkın yeşil alanlarda özgürce vakit geçirerek attığına dikkat çekti ve ''Hepimiz zaman zaman iş hayatının stresinden uzaklaşmak için sakin bir ortam arıyoruz. Bunun bilincinde olarak Karatay’a göreve geldiğimiz günden itibaren büyük ve küçük ölçekli birçok park kazandırdık. Adalet Parkı, Olimpiyat Parkı, Aşkar Höyüğü Parkı, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı bunlardan yalnızca birkaçı. Şimdi de Karatay ve Konya halkının ailesi ile güzel vakit geçirebileceği, pikniğini yapabileceği, 12.500 metrekare  alanda biyolojik gölet manzarasında dinlenebileceği, yürüyüş ve bisiklet yollarında trafik sorunu olmadan spor yapabileceği, çocukların ve gençlerin izci parkı ve 14 bin metrekarelik Konya'nın en büyük lunaparkında özgürce oynayabileceği 343 metrekareliklik dev bir eser bırakmaya gayret gösteriyoruz.” dedi. İçerisinde Hayvanat Bahçesini barındıracak olan Şehir Parkının vatandaşlar tarafından heyecanla beklendiğine dikkat çeken Başkan Mehmet Hançerli, Lunapark alanı içerisinde kurulacak olan Kanguru, Çocuk Salıncak, Kano, Mini Tren, Mini Atlar, Çocuk Çarpışan Oto, Karisör, Atlı Karınca, Ahtapot, Otopisto, Crazy Dance, Korku Evi, Dragon, Gondol, Yetişkin Çarpışan Oto, Power Surge, Ranger, Kule, Adrenalin, Kamikaze, Discovery ve Dönme Dolap gibi çeşitli oyuncakların bir kısmının kurulduğunun ve çalışmaların hızla devam ettiğini vurguladı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Adana-Ereğli Çevre Yolu üzerinde yapımında son aşamaya gelinen ve Konya halkının merakla beklediği Karatay Şehir Parkı’nın en kısa sürede açılışının yapılacağını müjdeleyerek Karatay’a ve Konya’ya hayırlı olmasını diledi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Karatay'ın yeni gözdesi şehir parkı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karatay'ın yeni gözdesi şehir parkı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı