KONYA HABERLERİ

Karatay Belediyesi, Yaylacı ailesinin yanan evini yeniden yaptı

DHA
29.03.2017 - 11:54Son Güncelleme :
DHA

KONYA, (DHA) – KONYA’nın Karatay İlçesi İsmil Mahallesi'nde yangında büyük derecede hasar görerek oturulamaz hale gelen Ömer Yaylacı ve ailesinin evi, Karatay Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sonucunda kısa bir sürede yeniden inşa edildi. 

Aileyi ziyaret eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, aradan geçen kısa zamanda yangında zarar görmüş evin yenilendiğini ve ailenin eksikliklerinin giderildiğini belirtti. Başkan Hançerli, yangında evleri büyük oranda hasar gören Yaylacı ailesine Karatay Belediyesi tarafından yeni eşyalar da temin edildiğini aktardı. Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan evi yerinde inceleyen Başkan Mehmet Hançerli, "Daha önceden evi yanan Ömer Yaylacı hemşerimizin evindeyiz. Ev bitmek üzere. 15 güne kadar tamamlanacak ve Yaylacı ailemizi evine alacağız. Ömer Yaylacı ve ailesine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum" dedi. 

Başkan Hançerli, bu tür talihsiz olaylarda kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimlerin vatandaşların yanında olduğunun bilinmesi gerektiğine dikkat çekti. İlçede bulunan yardıma muhtaç ailelere yardım elini uzatmaya devam edeceklerini de kaydeden Başkan Hançerli, şunları söyledi: 

"Karatay Belediyesi olarak bir taraftan alt yapı ve yatırımlar noktasında yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürürken, diğer taraftan da sosyal belediyecilik anlayışımızla ihtiyaç sahibi ailelerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Karatay Belediyesi, Yaylacı ailesinin yanan evini yeniden yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karatay Belediyesi, Yaylacı ailesinin yanan evini yeniden yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı