KONYA HABERLERİ

Karatay Belediyesi’nden yeni toplu konut hamlesi

DHA
28.03.2016 - 15:50Son Güncelleme :
DHA

KONYA, (DHA) – KARATAY Belediyesi öncülüğünde kurulan toplu konut hamlelerinin 23’üncü halkasını oluşturan 984 dairelik AKÇELEBİ Konutları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ön kayıtların 1 Nisan Cuma gününe kadar sürecek olan konutların, kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan üyeleri 5 Nisan Salı günü noter huzurunda yapılacak kura çekilişi sonrası belirlenecek. 

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Aziziye Mahallesi'nde Sarı Hasan, Şeyh Ulema Recepağa, Ali Ulvi Kurucu ve Aslanlı Kışla Caddeleri arasında kalan bölgede başlatılan AKÇELEBİ konutlarına vatandaşın ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu belirterek ön kayıtların 1 Nisan Cuma günü sona ereceğini söyledi. Toplamda 984 dairelik AKÇELEBİ Konutlarına 365 üye alınacağını belirten Hançerli, ‘’9 daire 80 metrekare, 3 daire 100 metrekare, 217 daire 130 metrekare, 133 daire 167 metrekare ve 3 daire ise 185 metrekare yapılacak. Binalar zeminden ısıtma, asansör, ısı ve ses yalıtımı bulunacak. Çevre düzenlemeleri ise sosyal donatı alanı ve yeşil alanlar ile zenginleştirilecek. Her daireye kapalı otopark imkanı sağlanacak olan konutlar 4.5 ve 6 katlı bloklardan oluşacak.’’ dedi. 

Karatay’ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir ilçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını kaydeden Hançerli, Mevlana Kültür Merkezi ve İstiklal Harbi Şehitlik Abidesi karşısında başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında ticari alanlar, otel yerleri, rekreasyon alanları ve daireler olduğunu da sözlerine ekledi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Karatay Belediyesi’nden yeni toplu konut hamlesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karatay Belediyesi’nden yeni toplu konut hamlesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı