MERSİN HABERLERİ

Karataş: “Kurumlar Bünyelerinde Basın Danışmanı Da Bulundurmalı”

IHA
14.08.2015 - 14:17Son Güncelleme :

KURUMSAL FİRMALARA PROFESYONEL BASIN DANIŞMANLIĞI YAPAN BURAK KARATAŞ (SAĞDA), TOROS ROTARY KULÜBÜ'NÜN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA, GÜNÜMÜZDE ARTIK HER KURUMUN BASIN DANIŞMANI BULUNDURMASININ GEREKLİ HALE GELDİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Mersin’de kurumsal firmalara profesyonel basın danışmanlığı hizmeti veren Burak Karataş, günümüzde bilgi teknolojisinin geldiği nokta göz önüne alındığında, her kurumun bünyesinde mali müşavir, hukuk danışmanı gibi basın danışmanı da bulundurmasının gerekli hale geldiğini söyledi.
Kurumsal basın danışmanı Burak Karataş, Toros Rotary Kulübü’nün düzenlediği toplantıya konuşmacı olarak katılarak, kurumlar ve medya ilişkilerini değerlendirdi. Toros Rotary Kulübü Başkanı Tufan Ballı’nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda konuşan Karataş, kurumların basın danışmanına sadece kötü olaylar ile karşılaştıklarında ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Her kurum bünyesinde mali müşavir, hukuk danışmanı gibi basın danışmanı da bulundurmalı. Basın danışmanına ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz. Bilgi teknolojisinin geldiği noktaya bakıldığında kişiler ve kurumlar açısından medya ile sağlıklı bir ilişki kurulması zorunlu bir hal aldı. Medya kuruluşları ile yürütülecek ilişkinin sağlıklı olabilmesi, kurumun hedef kitle ya da kamuoyuna doğru anlatabilmesi, doğru mesajları, doğru zamanlama ile doğru kanallardan ulaştırabilmesi büyük önem alır hale geldi. Bu yüzden medya ile kurulacak ilişkilerde mutlaka profesyonel destek alınması şart” dedi.
Sosyal medyayı iyi kullanmanın önemine de değinen Karataş, “Bugün hedef kitleyi belirledikten sonra sosyal medya üzerinden, ilgi alanlarına ya da kişilerin yaşadığı yere göre paylaşım yapılabiliyor. Yapılan paylaşımlarda da doğru mesajlar verilmesi halinde geri dönüşler çok yüksek. Android telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte kişilerin haberleri artık anında cep telefonlarından takip etmesinden dolayı internet haberciliğinin de her geçen gün geliştiğini göz ardı etmemek gerek. Biz haber ajanslarıyla da zaman zaman işbirliği yapıyoruz. Bugün gelinen noktada kurum, basın danışmanı ve haber ajanslarının bütünleştiğini söyleyebiliriz” diye konuştu.
Kurumların yıllık bütçe planlamalarında basın ve reklama ayırdığı bütçeleri doğru kullanamadıklarını da dile getiren Karataş, “Billboarda çıkmaması gereken firma billboarda çıkarken, internet reklamı kullanması gereken firma gazete reklamını tercih ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir’de genel merkezi bulunan firmalar bu işi çözdü, fakat Türkiye’nin bir çok yerinde halen yanlış yayın ve reklam stratejileri yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Karataş: “Kurumlar Bünyelerinde Basın Danışmanı Da Bulundurmalı” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karataş: “Kurumlar Bünyelerinde Basın Danışmanı Da Bulundurmalı” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı