« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kararımı başkanlık seçiminden sonra açıklayacağım

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğü görevi için teklif götürülen Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink, "Şu anda Rusya Milli Takımı'nın teknik direktörüyüm. Yıl sonunda Rusya Futbol Federasyonu başkanlığı seçimi var. Ben bir söz verdim ve o sözümün arkasındayım. Şahsıma gelen transfer tekliflerini o seçimden sonra değerlendirmeyi düşünüyorum" dedi.

FATİH ÖZYAR - MİDDELBURG / DHA
SON GÜNCELLEME

Tecrübeli teknik direktör, Hollanda'nın en büyük futbol müzesi olan Voetbal Experience'nin açılışını yaptı. Dün gece gerçekleştirilen açılışa, Hollanda Futbol Federasyonu Başkanı Henk Kesler, ülkenin önde gelen kabare sanatçılarından Freek de Jonge, Voetbal Totaal direktörü Jos Kouwen, eski milli futbolcular ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. 3 bin 500 kişilik kapasitesi olan müzeyi, yılda 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniliyor.

Açılış sonrasında DHA'nın sorularını yanıtlayan Rusya Milli Takımı'nın 63 yaşındaki teknik direktörü Guus Hiddink, "Türkiye Futbol Federasyonu'ndan A Milli takımı için bir teklif aldınız mı?" şeklindeki soruya, "Sadece Türkiye'den değil bir çok takımdan teklif aldım ve hala da alıyorum" yanıtını verdi.

Gelen tekliflerle ilgili değerlendirmeyi Rusya Futbol Federasyonu'nun başkanlık seçiminden sonra yapacağını ifade eden Hiddink, "Şu anda Rusya Milli Takımı'nın teknik direktörüyüm. Yıl sonunda orada futbol federasyonu başkanlığı seçimi var. Ben bir söz verdim ve o sözümün arkasındayım. Şahsıma gelen transfer tekliflerini o seçimden sonra değerlendirmeyi düşünüyorum. Onun için şu an bu konu hakkında fazla bir şey söylemek istemiyorum" diye konuştu.

Tecrübeli çalıştırıcı, "1991 yılında Fenerbahçe ile bir Türkiye deneyiminiz olmuştu. Takımdan ayrılma sebebiniz nelerdi?" şeklindeki soruya da, "Geçmişi konuşmak istemiyorum. O zaman şartlar öyle gerektirdi ve öyle oldu. Artık bundan sonra önümüze bakmak gerekir. Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp ve büyük bir tarihe sahip olduğunu unutmamak lazım" yanıtını verdi.

Türkiye'de çalıştığı dönem ile şimdiki Türk futbolu arasında büyük farklar olduğunu sözlerine ekleyen Hiddink, "Türk futbolunda büyük bir ilerleme olduğunu sadece benim söylememe gerek yok, bunu herkes biliyor ve görüyor. Ayrıca Türk futbolunun ilerlemesinde, Avrupa'da top koşturan Türk futbolcuların büyük katkısının olduğunu düşünüyorum. 1990'lı yıllarda Avrupa'da oynayan Türk futbolcu sayısı ile bugün ki Avrupa'da top koşturan Türk futbolcu sayısını karşılaştırırsanız, sorunuzun cevabını almış olursunuz. Fatih Tekke ve Gökdeniz iyi futbolcular. Rusya'da da başarılı olduklarını düşünüyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler