Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kararımdan pişman değilim

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'e transfer olan milli futbolcu Mehmet Ekici, Türk Milli Takımı'nda oynamak için verdiği kararından dolayı gurur duyduğunu ve bundan dolayı pişman olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet, Kicker dergisine yaptığı açıklamada, U16'dan U21'e kadar Alman milli takımlarında oynamış olduğunu, bu nedenle Türk Milli Takımından yana karar vermenin kendisi için zor olduğunu belirterek, “DFB'ye (Alman Futbol Federasyonu) çok şey borçluyum. Sonuçta Türk Milli Takımında oynamak istemem bir gönül meselesiydi. Kararımdan dolayı gurur duyuyorum ve pişman değilim” dedi.

Bayern Münih yerine Werder Bremen'e transfer olması ile ilgili olarak da Mehmet, Bayern Münih'te herkesin bir yıldız olmasından dolayı genç bir oyuncu olarak bu takımda oynamanın zor olduğunu, Werder Bremen gibi büyük bir takımda oynamak için de herşeyi vermek gerektiğini, burada da çok iyi oyuncular arasında kendisini ispatlaması gerektiğini ifade etti.

Kendisini daha önce Werder Bremen'de oynayan Micoud, Diego ve Mesut Özil ile mukayese etmek istemediğini belirten genç oyuncu, herkesin farklı bir kaliteye sahip olduğunu, Mesut Özil ile hiç konuşmadığını ve kendisi ile şahsen tanışmadığını kaydetti.

Mehmet, Werder Bremen'de kendisini geliştirmek istediğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz