« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kararı bekliyoruz"

Türkiye Basketbol İkinci Ligi ekiplerinden Gelişim Koleji'nin genel menajeri Namık Yazlar, “Her kulüp gibi yapılanmamızı, statü ve yabancı konusunda çıkacak karardan sonra belirleyeceğiz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yazlar, yaptığı yazılı açıklamada, yeni sezon planlaması için Türkiye Basketbol Federasyonundan çıkacak yeni statüyü beklediklerini, İstanbul'da 28 Nisan'da yapılan Lig Kurulu toplantısında 2. Lig'in tek grupta ve 20 takımla oynanması ve sahadaki yabancı sayısının ikiye çıkarılması konusunda anlaşma sağlandığını kaydetti.

Özellikle son iki sezonda gruplar arasındaki dengesizliğin arttığını belirten Yazlar, açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Yirmi takımlı tek grup, bu dengesizliği giderecek bir çözüm. Ancak böyle bile olsa sezon, kulüplerin tahmin ettiği gibi kolay ve sorunsuz geçmeyecektir. Oynayan yabancı sayısının ikiye çıkması, bu aşamada rahatlatıcı bir unsur gibi görünüyor. Kulüp olarak, TBF yönetim kurulundan çıkacak kararı bekliyoruz. Her kulüp gibi yapılanmamızı, statü ve yabancı konusunda çıkacak karardan sonra belirleyeceğiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler