KONYA HABERLERİ

Karapınar'da "Çocuklarımız ve aile" semineri

AA / Fahri Mithat KORKUSUZ
15 Ocak 2015 - 11:19Son Güncelleme : 15 Ocak 2015 - 11:20

AA / Fahri Mithat KORKUSUZ

KONYA (AA) - Karapınar'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Çocuklarımız ve Aile" semineri düzenlendi.

Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminerde konuşan Uzman Psikolog Özkan Şenol, teknolojiyle iç içe yaşayan genç beyinlerin, hem ders çalışırken hem de diğer zamanlarda teknolojiyi çok aşırı kullandıklarını belirtti.

Gençlerin, cep telefonlarının ellerinden düşmediğini, televizyon ve bilgisayarların karşısından saatlerce kalkmadıklarını dile getiren Şenol, "Bunun ne kadar yanlış olduğunu yavrularımıza anlatmak zorundayız" dedi.

"Çocuklarımızı kaybediyoruz, çocuklarımızı kaybettiğimiz gibi aile olmanın bilincini de kaybediyoruz" diyen Şenol, şunları kaydetti:

"Geçmişte yaşanan örf ve değerler birer birer kayboluyor. Herkes bundan şikayetçi ama çok az insan bunları yaşatmak için çaba sarf ediyor. Çocuklarımız toplumsal kurallardan, adab-ı muaşeretten gittikçe uzaklaşıyor. Akraba bağları azaldıkça aile bağları da azalıyor. Kişiler kendi öz kardeşlerinden bile uzak durmayı tercih edebiliyor. Gerçi aile büyükleri kendi aralarında anlaşamıyor ki çocuklar anlaşabilsin. Çocuklar kendi aralarında bile uzun süreli uyum gösteremiyorlar. Hayatları siyahla beyaz arasında. Bizler birey olmanın ağırlığını taşıyamadığımız için aile olmanın sorumluluğunu da taşıyamıyoruz. Devlet İstatistik Enstitüsünün yılık raporlarına göre evlilik her yıl daha çabuk çatırdıyor, boşanmalar gittikçe artıyor. Bireysel sorunlarımız ve streslerimiz evliliğimiz doğrudan etkilemeye başladı. Kişisel problemler şahısları çoktan aştı ve ailelere kadar ulaştı. Aile olmak, olabilmek ve bir aileye sahip olmak dünyadaki en büyük lütuf ve nimettir. Hele anne ve baba olabilmek her şeyden güzeldir."

Uzman Psikolog Özkan Şenol, ilçe merkezinde görev yapan öğretmenlere sınıf yönetimi, disiplin yöntemleri, sınıf içi iletişim ve rehberlik, zor ve problemli çocuklarla başa çıkma, çocuklarda özgüven geliştirme çalışmaları, sorun çözme becerisi, motive etme becerisi, çocuk-ergen psikolojisi konuları hakkında sunum gerçekleştirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Karapınar'da "Çocuklarımız ve aile" semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 11 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karapınar'da "Çocuklarımız ve aile" semineri haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı