Gündem Haberleri

  Karapınar'da bir obruk daha oluştu

  Mehmet OKUYUCU/KARAPINAR (Konya), (DHA)
  18.08.2009 - 13:21 | Son Güncelleme:

  Konya'nın Karapınar İlçesi'nde bir buğday tarlasında 1.5 metre derinliğinde, 8 metre çapında obruk oluştu. Tarla sahibi 54 yaşındaki Hakkı Tutal, “Tarlada çalışıyorduk. Yaklaşık 10 metre uzakta bulunuyorduk. O sırada çökme meydana geldi” dedi.

  Hotamış Beldesi Sırnık Mevkisi'nde çiftçi Hakkı Tutal'a ait buğday tarlasında cumartesi günü obruk oluştu. Tutal'ın tarlada çalıştığı sırada meydana gelen obrukla ilgili “Bir ay önce hafif göçük oluştu. Çok tergin oluyordu. Tarladaki buğdayı biçmiştik. Göçük olan alanı biçememiştik. Cumartesi günü de tarlada çalıştığımız sırada büyük gürültü ile toprak çöktü” dedi.

  /images/100/0x0/55eb2128f018fbb8f8ad1454Karapınar Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozaklı, “Son obruk çiftçimiz tarlada çalıştığı sırada oluşmuş. Halk olarak çok tedirginiz. Yakında tarlalara giremeyeceğiz” dedi.

  Karapınar'da 11 Ağustos Salı günü Sazlıpınar Mevikisinde DSİ personeli tarafından tarımsal sulama için yapılan sondaj çalışması sırasında yeraltında ses gelmesi üzerine sondaj makinası tarladan uzaklaştırıldı. Ardından yaklaşık 7 metre çapında, 7 metre derinliğinde obruk oluştu. 3 Ağustos Pazartesi günü Hanyıkığı Mevkii'nde Mashar Arılı'nın tarlasında yaklaşık 50 santimetre derinliğinde 1.5 metre çapında, 30 Temmuz Perşembe günü Kazanhöyüğü Köyü mezarlığında 2 metre derinliği 3 metre çapında, 7 Şubat 2008 tarihinde de Akkuyu Yaylası'nd mısır tarlasında 70 metre derinliğinde 70 metre çapında obruk oluştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı