Gündem Haberleri

  Karapaks

  Hürriyet Haber
  03.01.2011 - 13:39 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu Hayal Kahvesi
  06.01.2011
  22:30

  17 yillik yolculugun akustik müzikal ziyafeti

  NE KADAR:
  23,50 TL

  Türk rock müziginin karakteristik figürlerinden Karapaks’in yeni albümü “Akustik 1992–2009” dört yil sonra Mayis ayinda müzikseverlerle bulusuyor.

  Kaan Altan bestelerinin akustik versiyonlarindan olusan bu albüm, ayni zamanda Karapaks’in en samimi ve yalin halini temsil ediyor. Belli bir dönemin hit sarkilari olma özelligini tasiyan Al Beni (1992), Iki Yol (1997) ve Ne Kadar (1998) gibi sarkilar, yeni neslin yeniden kesfetmesine imkan saglayici nitelikte.

  Karapaks’in dinleyicilerine iki önemli ve özel sürprizi var. Bu dönemde yazilmis ancak hiç yayinlanmamis Oyuncak (2009), Beni Bir Melek Öldürdü (2007) ve Mezarima Güller Koydum (2008) isimli sarkilar gün isigina çikarken, Türk rock müzik tarihinin en önemli sarkilarindan biri olan Iki Yol’da SEBNEM FERAH vokali ile renk katti.

  “Akustik 1992-2009” albümünün ilk video klibi “Oyuncak” için grup üyeleri evlerini açtilar. Yönetmen Emre Özbay’in gözünden bu samimi ve sicak dünya ekrana tasindi.

  Karapaks Oyuncak Blogunda isteyen herkes kendi oyuncak fotografini ve manifestosunu paylasiyor.

  Karapaks albümünün görsel dünyasini grubun kendi gençlik ve çocukluk dönemlerinin yansimasi olarak kurgulandi. Bu çerçevede Karapaks üyeleri, kendilerini ifade ettigine inandiklari ve çocukluk yillarindan sakladiklari oyuncaklari ile kendi fotograflarini kendileri çektiler.

  Karapaks, müzikseverlerle interaktif bir ortamda bulusmak amaciyla karapaksoyuncak isimli bir blog olusturdu. Isteyen herkesin kendi oyuncak fotografini ve manifestosunu paylasabilecegi bir sanal ortam yarattilar.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı