GAZİANTEP HABERLERİ

“Karanlığa Bir Işık Da Sen Ol”

IHA
27.02.2015 - 15:54Son Güncelleme :

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (GAÜN) TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ MERKEZİ 2014-2015 ÖĞRENİM YILI İÇERİSİNDE PLANLANAN “KARANLIĞA BİR IŞIK DA SEN 01” PROJESİ KAPSAMINDA ERMENEK MADEN KAZASINDA MAĞDUR OLAN AİLELERİN ÇOCUKLARI İÇİN ÇEŞİTLİ YARDIMLAR TOPLANDI.

IHA

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi 2014-2015 Öğrenim Yılı içerisinde planlanan “Karanlığa Bir Işık da Sen 01” Projesi kapsamında Ermenek Maden Kazasında mağdur olan ailelerin çocukları için çeşitli yardımlar toplandı.
GAÜN Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanları öncülüğünde ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun katkılarıyla; maden kazası sonrasında Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim elemanları Öğr. Gör. Mehmet Söylemez, Öğr. Gör. Süleyman Fidan. Uzman Turgut Oğuz’un öğrencileriyle gerçekleştirmeyi düşündükleri kampanya, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkumun desteğiyle TDP Projesi çerçevesinde üniversite geneline yayıldı.
Projenin hazırlık aşamasında Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim elemanları Ermenek Kaymakamlığı ile görüşerek maden kazasında mağdur olan ailelerin çocuklarının listesini temin etti. Üç aylık bir çalışmayla, her çocuğun yaşına, bedenine, öğrenim durumuna göre ihtiyaçları ayrı ayrı temin edilerek, özel paketlerle kutulara konuldu. Bu kapsamda kıyafet, ayakkabı, oyuncak, kırtasiye malzemeleri, spor araç-gereçleri, müzik aletleri, kitaplar, çocuk bezi gibi malzemeler toplandı.
Ülke genelinde yaşanan yoğun kar yağışına ve soğuk havaya rağmen çocuklara bir an önce ulaşmak arzusuyla akademisyenler ve öğrencilerden oluşan bir grup gönüllü Ermenek’e hareket ederek hazırlamış oldukları paketleri Görmeli, Kazancı, Gökçekent, Aşağıçağlar, Güneyyurt, Üzümlü ve Bozyaka olmak üzere çeşitli köy ve kasabalarda yaşayan 18 aile ve 30 çocuğa ulaştırarak onların acılarını hafifletmeye çalıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden “Karanlığa Bir Işık Da Sen Ol” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Karanlığa Bir Işık Da Sen Ol” haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı