« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karan Beroe'de

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray kampındaki yıldız, Bulgar Kulübü'ne imza attı

Cimbom, Ümit Karan'ın transferinde en büyük adımı attı. Karan, Bulgar 1. Lig takımına imza atmasıyla sarı kırmızılı formayı giymeye çok yaklaştı. Cavcav, transferi önlemek için mahkeme yolunu seçerken, Futbol Federasyonu Karan'ın lisansını Beroe'ye göndermedi.

FAKSA YANIT YOK

G.Birliği'nden, G.Saray'a transferi gündemde olan Ümit Karan, Bulgaristan'ın 1.Lig takımlarından PFC Beroe ile sözleşme imzaladı. Sözleşmeden sonra Bulgaristan Federasyonu, Türkiye Futbol Federasyonu'na faks çekerek, Ümit Karan'ın lisansını istedi. Ancak federasyonumuz bu faksa henüz bir yanıt vermedi.

CAVCAV’IN ATAĞI

Beroe Kulübü'nün yüzde 20 hissesinin sahibi ve Genel Menaceri Şükrü Kaya, G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav'ın, Ümit Karan'ın Beroe'ye ‘‘hülle’’ amacı ile transfer olduğu iddiası ile mahkemeye başvurarak bu transferi önleme çabası içinde olduğunu açıkladı. Kaya, Ümit'in, Beroe'nin sözleşmeli futbolcusu olduğunu belirterek, FIFA'ya başvurduğunu söyledi.

ÜMİT’E GEÇİCİ LİSANS

Kaya, Türkiye Federasyonu'nun FIFA kurallarına göre Ümit'in lisansını Bulgar Federasyonu'na göndermesi gerektiğini belirterek, ‘‘Beroe yöneticisi olarak FIFA'ya başvurdum. FIFA Genel Sekreteri Zee-Refungen'e olayı anlattım. Bana lisans gönderilmediği taktirde FIFA olarak 48 saat içinde bir geçici lisans vereceklerini söyledi’’ diye konuştu.

İSTERSEK KİRALARIZ

Kaya, Ümit ile 2 milyon marka anlaştığını, 1 milyon markı peşin, kalanı taksitle ödeyeceklerini belirterek, ‘‘Ümit'e Almanya veya İspanya takımlarından birine gönderebileceğimi söyledim ve anlaştım. Ancak sayın Cavcav, Ümit'i Beroe'den hülle yolu ile G.Saray'a vereceğimizi iddia ediyor. Oysa Ümit, Beroe'nin sözleşmeli oyuncusudur. Onu istediğimiz kulübe kiralayabiliriz’’ dedi.

HÜLLE YOK...

Türk federasyonunun tutumunun FIFA kurallarına aykırı olduğunu belirten Kaya, ‘‘G.Saray ile Ümit ve Beroe kulübü arasında bir hülle anlaşması yok. Yeni sezonu 20 Temmuz'da açacağımızı Ümit'e ilettik. Kendisi de bu süreye kadar idmanlarını G.Saray Kulübü'nde yapmak istediğini bildirdi. Biz de izin verdik’’ ifadesini kullandı.

CİMBOM İSTİYOR AMA...

G.Saray'ın kendilerine müracaat ederek, Ümit'in kiralaması gündeme geldiğinde talip olduklarını belirttiğini söyleyen Kaya, ‘‘Biz de onlara ‘En iyi teklifi kim verirse Ümit'i o kulübe veririz' dedik. Hülle, ben bu oyuncuyu bedelli, bedelsiz satarsam olur. Şu anda böyle bir durum yok’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz