« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Karamsarlığa gerek yok'

Türkiye-İsviçre maçı sonrasında çıkan olaylarla ilgili FIFA’nın sürdürdüğü soruşturma tamamlandı. Disiplin Komitesi soruşturmayla ilgili kararını akşam saatlerinde açıklayacak. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve iyi bir karar beklediklerini söyledi.

Ali AYDIN / ZÜRİH(DHA)
SON GÜNCELLEME

Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, federasyon üyeleri ve eski başkan Levent Bıçakcı’nın da katıldığı soruşturma kapsamında bugün yapılan toplantının ardından gelişmeleri değerlendiren Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy,  kendisi ve yönetim olarak yapabileceklerinin en fazlasını yaptıklarına inandığını belirterek, "Bu aşamadan sonra tabiki akşamı bekleyeceğiz. Kesinlikle karar bugün açıklanacak. Öğleden sonra açıklanacağını söylemişlerdi. Ama daha sonra akşam açıklayabiliriz dediler. Öğle yemeği arası vereceklermiş, yemekten sonra tekrar görüşmelere başlayacaklar. Heralde akşam 5 - 6 gibi de karar kesinlikle açıklanmış olur" dedi.

Önceki federasyonun ve kendilerinin her türlü girişimde bulunduklarını ifade eden Haluk Ulusoy şöyle konuştu:
"Ülkemiz adına herşeyi yaptık. İnşallah bu yaptıklarımız sonuca iyi bir şekilde yansır. Ben 8 yıl FIFA ailesinin içinde olan bir başkandım iki sene öncesine kadar yeniden ailedeyim. Onlarla iyi ilişkiler içinde olduk her zaman ve iyi dostluklar kurduk. Bizim dönüşümüzle güzel günlere yeniden dönüleceğini, 8 yıl Şenes Erzik döneminde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığımı sonraki 8 yılda federasyon başkanlığı yaptığımı ve bu 16 yıl içinde ülkemizde en ufak bir problem yaşanmadığını anlatmaya çalıştık. Bu anlattıklarımızı normal karşıladılar. Güney Kore maçını anlattık. Dünya Şampiyonası’nda fair play adına futbolcularımızın el ele olduğunu söyledik. İsveç maçının örneğini verdik. Baraj maçına mahkum olduğumuz bir maçtı. 1- 0 galibiyetten son anda 2- 1 mağlubiyete düştük ve baraj maçı oynadık. Dünya Kupası’na gittik. Daha sonra Letonya maçının son 20 dakikasında elimizden tekrar giden Avrupa Şampiyonası’nı anlattık."

'İYİ BİR KARAR BEKLİYORUZ'

Bir basın mensubunun "Para cezası ile kurtarabilecek miyiz?" sorusuna ise Ulusoy, "Onu şu anda söylemek çok zor. Çıkacak kararın ne olacağını benim kestirmem mümkün değil. Ama inşallah hepimizin beklediği, bizim lehimize verilecek en iyi kararın çıkmasını bekliyorum" şeklinde konuştu.

'BU AŞAMA KONUŞMAK DOĞRU OLMAZ'

"Üç maç ceza gelirse strateji ne olur ?" şeklindeki soruya ise Ulusoy, "Şimdi olmayan birşey hakkında konuşmak doğru değil. Üç maç ceza diye nereden duyuldu, nasıl böyle bir kanıya varıldı bilmiyorum" cevabını verdi.

'SON KEZ DİNLEMELERİ NORMAL'

Türk futbolcularının iki kez disiplin komitesi tarafından dinlenmesini de değerlendiren futbol federasyonu başkanı, "Son defa dinlemeleri çok normal. Bence iyi de oldu. Sadece futbolcuların dinlenmesi değil. Alman avukatlarımız geldi, Türkiye’den avukatlarımız var. Federasyon eski başkanı, ben, genel sekreterimiz hepimiz buradayız. Bizleri de dinlediler. Benim açımdan çok iyi oldu. Çünkü yeni seçilen bir federasyon başkanını da dinlemek istemeleri ve son sözü bana vermeleri bence çok doğru bir yol diye düşünüyorum. Burada karamsar olmamak gerek diye düşünüyorum" dedi.

Bu arada Haluk Ulusoy, son olarak ise kötü hava şartları nedeniyle futbol liglerinde bu hafta oynanacak maçların ertelenip ertelenmeyeceğiyle ilgili olarak ise "Şu ana kadar herhangi bir bilgi almadım. Ama yarın döneceğiz ve hava şartları maçların oynanmayacağı kadar kötü olursa erteleriz neden olmasın" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler