« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karamercan: Hedef Dörtlü Final'e kalmak

Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Karamercan, “Uluslararası arenada en üst kupa olan Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil edecek takımlar arasında yer almaktan çok mutluyuz” dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Eczacıbaşı'na, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından “wild card” (kontenjan hakkı) verilerek 2011 Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynama hakkı tanındığına dikkati çeken Karamercan, gelecek sezon için iddialı bir kadro oluşturduklarını belirterek, “Bu sezon, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne renk getirecek bir takım kurduk. Daha önce üç kez bu kupada Dörtlü Final'e kaldık. Bu sezon öncelikli hedefimiz bir kez daha Dörtlü Final'e kalmak ve burada en iyi dereceyi elde etmek” diye konuştu.

Ayrıca kulüpten yapılan resmi açıklamada, bu kararda, takımın geçmişte elde ettiği başarıların önemli bir etken olduğun vurgulanırken, “Eczacıbaşı'nın, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın desteğiyle yaptığı başvuruyu değerlendiren CEV, Avrupa'da bayan voleybolu denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Eczacıbaşı'nın başvurusunu kabul ederek, dört 'Wildcard' hakkından birini verdi” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği gibi, CEV'in 'wild card' değerlendirmesinde, takımların geçmiş yıllardaki başarıları ve yeni sezon kadrolarının gücü, önemli rol oynuyor. Türkiye liginde 27 şampiyonlukla erişilmesi güç bir rekorun sahibi olan Eczacıbaşı, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne de 9 kez katılmıştı. Eczacıbaşı'nın da hak kazanmasıyla birlikte, bu yıl Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi 3 takım temsil edecek. Şampiyonada kura çekimi, 25 Haziran'da Viyana'da yapılacak.”

Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde sezonu şampiyon tamamlayan Fenerbahçe Acıbadem ve lig ikincisi Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile birlikte Eczacıbaşı, bu kulvarda mücadele edecek 3. ekip oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz