« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karambol

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SANKİ herkes sadece kendi üzerine düşeni yapmanın monoton görüntüsü içindeydi... Yaratıcılık sahaya yansıyan futboldan uzak, zaman zaman kör dövüşünü andıran pozisyonlar, isabetsiz paslar, kaleye isteksiz gidiş, eli boş dönüşlerin bıktırıcı ve sinir bozan temposu... Maçın ilk yarısı için edindiğimiz bu düşünceler bize, ‘‘Hani nerede iddialı Aydınspor... Kendi sahasında aslan kesilen Bucaspor bu mu?'' dedirtti.

Savunma tam not aldı

Karambolden gelen gol herkesi sihirli bir değnek değmiş gibi uyandırdı. Tabii önce Bucaspor'u. Sarı-lacivertliler Orkan, Gökhan, Murat Tanburacı'dan oluşan savunmasıyla tam not aldı. Eski takım arkadaşları, Murat Karakoç'un toplarının Serkan Gültang ve Barış'la buluşmasını engelledi. Aydınspor ise yarattığı pozisyonlarda sonucu etkileyecek tehlikeyi üretemedi.

Bucaspor, rakibiyle çok yakın dövüşen bir boksör gibiydi. Aydınspor yayılmak istedikçe, oyunu sıkıştırmaya istekli bir tempoda sürekli ısrar etti. Öyle ki orta alanda bile aynı düşünceyi uyguladı. Attığı golde de karambol pozisyonda yarattığı sıkışıklığı iyi kullandı.

Efeler hücumda etkisizdi

Aydınspor orta sahada üstün olduğu dakikalarda, hücumda etkili olamadı. Yüksek toplarda yüklenen Kadri ve Koray'ın şanssız bir-iki pozisyonu dışında siyah-beyazlı ekipte balans eksikliği göze çarptı. Bucaspor organize olmak yerine çil yavrusu gibi topun olduğu her yere üşüşüyor, o karmaşada biri çıkıp topa vuruyor. Ama golden sonra da Bucaspor'un bastırması, Aydınspor'un çaresizliğiydi. Maçın son 20 dakikasında sarı-lacivertli ekibin orta sahasının biraz geri çekilerek her topa basması, Aydınspor'a fren yaptırdı. Bu dakikalarda Bucaspor forvetinin de birçok topu rakibine nişanlaması maçı tek gollü galibiyete dönüştürdü.

Kısacası Bucaspor güçlü rakibini önce durdurdu, sonra oyaladı, sonra da sıkıştırıp attığı golle yenmeyi becerdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler