BURDUR HABERLERİ

Karamanlı Yıldızlar Satranç Turnuvası

AA / Murat Çoban
28.02.2016 - 12:33Son Güncelleme :

- Burdur Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlenen, Karamanlı Yıldızlar Satranç Turnuvasına 13 takımda toplam 107 öğrenci katıldı

AA / Murat Çoban

BURDUR (AA) – Burdur Satranç İl Temsilciliği, Karamanlı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Karamanlı'da ilkokul öğrencilerinin katıldığı satranç turnuvası düzenledi.

Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonda düzenlenen Karamanlı Yıldızlar Satranç Turnuvasına, yıldızlar kategorisinde yer alan 13 takımdan toplam 107 öğrenci katıldı.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Karamanlı Kaymakamı Yusuf Altun, Milli Eğitim Bakanlığının "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında ilkokullara yönelik 60 saatlik satranç kurslarının verildiğini belirtti. Altun, ilçede satranç kurslarına yoğun bir katılım olduğunu ifade ederek, Halk Eğitim Merkezinin Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde bir üst aşama olan turnuvaya taşıdığını anlattı.

Burdur Satranç İl Temsilcisi Şükrü Şener de satranç sporunun özellikle küçük çocuklar için birçok faydasının bulunduğunu belirterek, "Özellikle küçük çocukların mantıklı kararlar almalarını, derslerinde başarılı olmalarını sağlamaktadır. Kişinin düşünme yeteneklerini artırdığı için özellikle sporcularımıza matematik branşında faydalı olmaktadır. Bu durum derslerindeki başarıyı da artırmaktadır" dedi.

Turnuva, Kaymakam Altun'un ilk hamlesine karşı, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu'nun karşı hamle yapması ile başladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Karamanlı Yıldızlar Satranç Turnuvası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karamanlı Yıldızlar Satranç Turnuvası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı