« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karaman'ın sözleşmesi tamamen geçerlidir

Ankaragücü Kulübü eski başkanı ve şu andaki yönetim kurulu üyesi Serdar Özersin, Hikmet Karaman'ın sözleşmesinin Türkiye Futbol Federasyonu'ndan onaylı biçimde geçerli olduğunu söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Hikmet Karaman'a yapılanları hak ve hukuk çerçevesinde olmadığını ifade eden Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Özersin, ''Benim başkanvekili ve başkanlık yaptığım dönemde ligin bitimine 9 hafta kalmıştı ve Hikmet hoca ile anlaşma yapılmıştı. Oradaki yetki geçersiz falan değildir. Kaldı ki taraflar sözleşmeden sonra genel kongre yaparak Cengiz Topel Yıldırım başkan olmuştur. Öncelikle Anakaragücü Spor Kulübü'nün tüzüğüne başkan ve başkanvekilinin yetkisi nedir diye bakmak lazım. Bu yetkinin olmaması halinde neden Hikmet Karaman ile bir süreç geçirmişler. Neyin geçersizliğini ileri sürüyorsunuz? Ben Hikmet hocaya giden yazıyı görmedim. Kendisiyle de uzun süredir ne karşılaştım ne de görüştüm. Bu yazının metnini görmeden birşey söylemek doğru değil ancak yetkisi olmadığı halde sözleşme yapmıştır iddaasında bulunmak abesle iştigaldir. Biz hepimiz Ankaragüçlüyüz. Biz bir yerde bazı kişilerin müstahdemi veya memuru değiliz. Dolayısıyla böyle bir iddaada bulunmak yanlış. Ben Ankaragücü yönetim kurulunda olduğum halde bu arkadaşlar ben görmeden yazılı metni gönderiyorlarsa bunun ne olduğunu yazıyı gördükten sonra ayrıca değerlendiririz. Ama ben sözleşmeyi yaptıktan sonra yaklaşık 1.5 sene diğer arkadaşlarımızın yönetiminde devam etmiş. Hikmet Karaman takımı kümede tutmuş. Ona göre işlemler yapılmış Sözleşmenin bitmesine 5 ay kala mı bu akıllara gelmiş. Bazı şeylerin altında birşeyler aramak hak ve hukuk değil'' dedi.

Yazılı metnin Hikmet Karaman'a gittiğini ilk defa Doğan Haber Ajansı'ndan duyduğunu ifade eden Özersin, ''Bazı montajlar için insanların yapmadıkları ve düşünmedikleri şekile gitmenin hakkaniyet çerçevesinde olmadığını düşünüyorum. Sözleşme geçersiz ise Cengiz Topel Yıldırım yönetimi zamanında niye bu sözleşmeyi uygulamış" şeklinde konuştu.

'Neden Federasyon bu sözleşmeyi tescil etmiştir' ifadesini kullanan Serdar Özersin, 'istifa edecekmisiniz' sorusuna ise, "Yazıyı bir görelim sonra değerlendiririz" yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler