Gündem Haberleri

  Karaman'daki orman yangını sürüyor

  (a.a.)
  11.08.2006 - 21:14 | Son Güncelleme:

  Karaman'ın Ermenek ilçesi Çanakçı mevkiinde çıkan orman yangınını söndürmek için karadan ve havadan başlatılan söndürme çalışmaları sürüyor.

  Pamuklu köyü Çanaklı mevkiindeki kızılçam ağaçlandırma alanında çıkan orman yangınına, karadan 5 ekip, havadan da 4 helikopter müdahale ediyor.

  Yangın söndürme çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni de araştırılıyor. Pamuklu köyünde tarlasındaki kurumuş otları yakarken yangının çıkmasına neden olduğu iddia edilen 80 yaşlarındaki Ayşe G. gözaltına alındı.

  Rüzgarın şiddetli olması ve yön değiştirmesi nedeniyle ekiplerin yangına müdahalede zorlandıkları ve şu ana dek yaklaşık 40 hektarlık bir ormanlık alanın zarar gördüğü öğrenildi.

  Söndürme çalışmaları sırasında bir arazözün içinde alevlerin arasında kalarak yaralanan orman işçileri Abdurrahman Bakır (45) ve Recep Bilgin (50), Ermenek Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalenin ardından Konya Numune Hastanesi'ne sevkedildi.

  Yangının daha da büyüme olasılığına karşı, Çanakçı mevkiinde bulunan kömür ocaklarının depolarındaki dinamitler tahliye edildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı