Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karaman'da, MHP'den AKP'ye suç duyurusu

  Serdar ÖZGÜR/KARAMAN, (DHA)
  17.07.2007 - 14:59 | Son Güncelleme: 17.07.2007 - 14:59

  KARAMAN'da AKP İl Kadın Kolları Başkanı Hediye Yavuzarslan'ın bir internet sitesinde yayınlanan açıklamasında, MHP'yi kastederek, “Biz bir evladımızı kaybetmektense seçimleri kaybetmeyi yeğleyip hain saldırıları kökünden kurutmak için toplantı üstüne toplantı, görüşme üstüne görüşme yaparken sizlerin terörün emellerine ulaşmasına yardım ve yataklık etmeniz affedilecek bir davranış değildir” demesi üzerine tırmanan gerginlik adileyeye taşındı. MHP İl Başkanı İsmet Hatipoğlu ve il yönetimi, Yavuzarslan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  AKP İl Kadın Kolları Başkanı Hediye Yavuzarslan'ın 14 Haziran 2007'de bir internet sitesinde yayınlanan açıklaması şöyleydi:

  “Teröristbaşının yakalanmasından sonra aynı söylemlerle hükümet ortağı olan MHP'nin yaptığı icraatları bu millet daha unutmadı, unutmayacak. O dönemde şehit ailelerine verdikleri ızdırap hala dimağlarımızdaki tazeliğini koruyor. Bugün kalkmış yine aynı laflarla oy avcılığı yapmaya çalışıyorlar. Sayın Hatipoğlu, milletin size tokadı vurup barajın altına ittiği günden, seçim sathına girilen şu günlere kadar terörün ‘T’si yoktu. Şimdi eşkıya tekrar palazlanma gayretine girdi. Biz bir evladımızı kaybetmektense seçimleri kaybetmeyi yeğleyip hain saldırıları kökünden kurutmak için toplantı üstüne toplantı, görüşme üstüne görüşme yaparken sizlerin terörün emellerine ulaşmasına yardım ve yataklık etmeniz affedilecek bir davranış değildir. Yaptığınız eylemler ve sözlerinizle Türkiye düşmanlarının ellerini ovuşturarak ‘Başarıyoruz galiba’ diye keyiflenmelerine izin vermeyelim.”

  Açıklamanın ardından MHP Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu ve il yönetimi, Karaman Adliyesi'ne giderek Hediye Yavuzarslan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  MHP İl Başkan Yardımcısı avukat Oktay Yılmaz, Yavuzarslan'ın açıklamasında MHP'yi oy avcılığı yapmakla suçladığını belirterek, “AKP hükümetinin terörle mücadele konusundaki icraatlarını yüce Türk milleti bilmektedir. Şehitlere ‘kelle’, teröristbaşına ‘sayın’, aşiret reisine ‘kardeşim’ diyen bir zihniyet terörle mücadele konusundaki başarısızlığına kılıf aramaktadır. 1 Ağustos 2002 günü TBMM'de yapılan oylamada AKP'nin 53 milletvekilinin idamın kaldırılması için ‘Evet’ yönünde oy verdiğini, 117 milletvekili ile MHP'nin ‘Ret’ oyu verdiğini yüce Türk milleti unutmamıştır. AKP'nin suçlamalarını gaflet ve acziyet olarak görüyoruz, hukuki süreci başlattık” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı