KARAMAN HABERLERİ

Karaman'da 3 bin kişilik spor salonu çalışmaları başladı

DHA
29.03.2016 - 12:40Son Güncelleme :

Karaman'da 3 bin kişilik spor salonu çalışmaları başladı

DHA

KARAMAN(DHA)-KARAMAN Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde Karaman'a yapılması planlanan ve arsası belediye tarafından tahsis edilen 3 bin kişilik spor salonu projesinde çalışmalar başladı.
3 bin kişilik kapasiteye sahip olan spor salonunun Karaman'a değer kazandıran önemli projelerden birisi olduğunu belirten Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, ''Karaman hızla büyüyen bir şehir. Buna bağlı olarak şehrimizin ihtiyaçları da artıyor. Spora yönelik yatırımlar bu ihtiyaçların en önemlilerinden. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalarak sportif faaliyetlerden bulunabilmeleri için spor yatırımlarına büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda kamu yatırımlarının hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için belediye olarak gereken bütün desteği veriyoruz.
Belediyemiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen, önemli bir proje olan ve şehrimizin spor anlamında birçok ihtiyacına cevap verecek olan 3 bin kişi kapasiteli Kapalı Spor Salonu projesinde çalışmalar başladı. Okulların ve amatör spor kulüplerinin yanı sıra tüm sporcuların spor yapabileceği Kapalı Spor Salonu, 1. ve 2. Toki’nin arasında kalan bölgeye inşa edilecek. Tesis içinde basketbol sahası, voleybol sahası, hentbol sahası yer alacak. " dedi.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman'da 3 bin kişilik spor salonu çalışmaları başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman'da 3 bin kişilik spor salonu çalışmaları başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı