KARAMAN HABERLERİ

Karaman’da 20'ler meclisi serbest kürsüde buluştu

DHA
29.03.2017 - 11:19Son Güncelleme :
DHA

Muammer ŞEN/KARAMNA, (DHA)-KARAMANOĞLU Mehmetbey Üniversitesi’nde (KMÜ) Fikri Gelişim Öğrenci Topluluğu tarafından ‘20'ler Meclisi' Serbest Kürsüsü kuruldu. 

KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü topluluğun akademik danışmanlığını yapan Arş Gör. Şerife Soylu yürüttü. Yirmili yaşlardaki gençlerin kitap okuyarak bakış açılarını genişletmelerini ve edindikleri fikirleri birbirleriyle paylaşıp tartışmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin ilk oturumunda kişisel gelişimle ilgili kitaplar ele alındı. Okunan kitaplar hakkında sunumlar yapıp fikirlerini beyan eden öğrenciler etkinlikle birlikte kişisel gelişim konusunda farklı fikirlere sahip olduklarını ve öğrendiklerini yaşamlarında uygulamaya çalışacaklarını belirttiler. 

Oturumun içeriği ile ilgili bilgiler veren Arş. Gör. Şerife Soylu, “Asıl mevzu şuurlu bir insan olmaktan geçiyor. Önemli olan ne olmak, ne yapmak istediğinizi bilmenizdir. Kendinize amaçlar belirlemelisiniz ve bunu yaparken asla kendinize limit koymamalı ve önyargılı olmamalısınız. Bu sayede başarıya kolayca ulaşırsınız.” dedi. Arş. Gör. Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“Başarılı olduğunuzda asla kibre düşmemelisiniz. Bu davranış bilimsel olarak zararlıdır çünkü ilerlemenizi durdurur. Aynı zamanda psikolojik olarak da zararlıdır. Çünkü beyne olumsuz düşünceler verirsiniz. Unutmayın ki hiç kimse mükemmel olamaz." 

Öğrencilerin fikirlerini serbestçe dile getirebildikleri serbest kürsü hakkında bilgilendirmelerde bulunan Topluluk Başkanı Selim Fırat ise düzenlenen etkinliğin amaçlarından bahsederek, “Öğrenci arkadaşlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı ve bu alışkanlığı kazandırdıktan sonra okuduğumuz kitap hakkında yorum yapabilmeyi amaçladık. İlk etkinliğimizde kişisel gelişim kitaplarını ele aldık.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman’da 20'ler meclisi serbest kürsüde buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman’da 20'ler meclisi serbest kürsüde buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı