« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karaman: Yaratacağımız takımı herkes alkışlayacak

Diyarbakırspor maçı hazırlıklarını sürdüren Ankaragücü'nde teknik direktör Hikmet Karaman, herkesin alkışlayacağı bir takım yaratmak istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Cemal Aydın Spor Kompleksi'nde, teknik direktör Karaman yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana, sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımda yer almayan Hakan Kutlu da katıldı.

Karaman, antrenman önce AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği karşısında ortaya konan futboldan memnun olduğunu belirterek, “Oyuncularımdaki istekle biraz kımıldadık, ancak yeterli değil” dedi.

Diyarbakırspor ile zorlu bir karşılaşma oynayacaklarını ve rakiplerinin sıkıntılı günler yaşadığını ifade eden Karaman, ”Ankaragücü'nden başka bir şey düşünmüyorum. Rakip kim olursa olsun tek düşüncem, antrenmanda yaptıklarımızın ne kadarını sahaya yansıtabileceğimiz. Hiçbir takımın puan kaybetmesiyle bir yerlere gelmek istemiyoruz. Şu anda biraz kımıldadık ama benim oyun felsefem bu değil” diye konuştu.

Takımdaki herkesin savaşması, kazanma tavrını göstermesi gerektiğini belirten Karaman, Ankaragücü'nde yaşanan antrenör değişikliklerinin de oyuncuların adapte olmasını zorlaştırdığını, ancak kendisinin gelmesiyle birlikte takımda gözle görülen bir değişme yaşandığını söyledi.

Daha işin başında olduğunu da belirten Karaman, “Takımda şu anda sadece bir kıpırtı var ve biz bunu önümüzdeki haftalara taşımak istiyoruz. Lig bitene kadar Türkiye'nin bütün spor otoritelerinin ve medyanın alkışladığı, beğendiği bir takım olacağız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz