« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karaman: Yara almak istemiyoruz

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, önlerinde çok kritik maçlar olduğunu, bu karşılaşmalarda kayıp yaşamak istemediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu sahasında Sivasspor'u ağırlayacak Gaziantepspor, kar yağışı nedeniyle maçın hazırlıklarını Kamil Ocak Spor Salonu'nda yaptı. Futbolcular, egzersiz hareketlerinin ardından iki takım halinde tek potada basketbol oynadı.

Teknik direktör Karaman, yaptığı açıklamada, takımda kart cezalısı ve sakat oyuncuların bulunduğunu anımsatarak, “Önümüzde çok kritik maçlar var. Hedefimiz, bu kritik maçlardan şu ortamda yara almadan kurtulmak. Bir ivme yakalamak istiyoruz. Bu ivmeden sonra da oturtulan bir sistem üzerinde çok iyi bir takım olabilmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Daha önceki görevlerinde ligin son sıralarındaki takımları üst sıralara çıkardığını vurgulayan Karaman, çalıştırdığı bütün kulüplerde başarılı olduğunu söyledi.

Hikmet Karaman, “Ben artık şampiyonluğa oynayan, UEFA'ya oynayan bir takım kurmak istiyorum. Böyle bir takımda çalışmak istiyorum. Gaziantepspor da bu kriterler bize uydu ama bunun için de önce sistemi oturtmak gerekiyor. Sistemsiz hiçbir şey olmaz” ifadelerini kullandı.

Karaman, şunları söyledi:
“Antrenman yapacak yerimiz yok. Hava şartları çok kötü. Bu da bizim şansımızdan herhalde. İlk hedef antrenman yapabilme şansına sahip olabilmek. Bir teknik direktör için öncelikle çalışma şartları önemlidir. Çalışma sahası yaratamadan hedef koyabilir misiniz? Gaziantepspor geçen sezon UEFA'da oynayan, bugüne kadar yapmış olduğu transferlerle Türkiye'nin gündemine oturan, iyi oyuncular transfer edip, iyi bir kadro kuran ekip.”

“İyi şeyler yapacağız”

Takımda 6 oyuncunun sakat olduğunu belirten Karaman, “Bunlar futbol adına, Gaziantepspor adına şanssızlık. Gerçeği söylemek gerekiyor, önümüzde kritik maçlar var” dedi.
Gaziantepspor'un Beşiktaş ile yaptığı maçı seyrettiğini anlatan Karaman, “Beşiktaş maçında önde giden bir takım vardı. Şanssızlık oldu, sakatlanmalar oldu” değerlendirmesinde bulundu.
Hikmet Karaman, hedefleri gerçekleştirebilmek için çalışılması gerektiğini dile getirerek, “Bunları yaptığımız takdirde mutlaka iyi şeyler yapacağız” mesajını verdi.
Sivasspor maçını kazanmak istediklerini kaydeden Karaman, kadro olarak eksiklikleri bulunduğunu belirterek, “Antrenörlük hayatımda ilk defa bu kadar kart cezalısı ve bu kadar sakatlıkların olduğu bir kulübe geldim ve antrenmana çıkamıyorum” görüşünü dile getirdi.

Hikmet Karaman, Sivasspor maçında taraftarları Kamil Ocak Stadı'nda görmek istediklerini de sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler