« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karaman: Sivas gibi olacağız

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'nda yaptığı açıklamada, "Yeni transferlerimizle zirveyi zorlayan bir takım olacağımıza inanıyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karaman'ın açıklamaları şöyle:

"Ankaragücü, kesin olarak, geçen sezon Sivasspor'un yaptığı gibi zirveyi zorlayacak bir takım olacağına inanıyorum. Bu birleşmeden önce takımımız 10 ya da 13'üncü sıralarda olabilirdi, ama şimdi ortaya çıkan takım kesinlikle ilk 7 arasına girecektir. Biraz zamana ihtiyacımız var, arkadaşların uyum sağlaması açısından. Beşiktaş maçında bunun sıkıntılarını çektik. İkinci yarıda baskındık, ama arzuladığım oyun tam olarak yoktu.

"YURTİÇİ VE DIŞINDA BAŞARILI BİR TAKIM OLMAYI ARZULUYORUZ"

Birleşme derken, Ankaraspor'dan transfer edilen oyuncuların gelmesi nedeniyle ortaya çıkan tabloyu kastediyorum. Yaklaşık 14 oyuncu geldi bize... Ankaragücü büyük bir camia... Takımımız hem yurtiçi hem de yurtdışında başarı getirecek bir misyon üstlenmeli.

"SANILDIĞI KADAR KALABALIK BİR KADRO DEĞİLİZ"

14 oyuncunun gelmesinin dezavantajını yaşadık. Önceki oyuncularımızdan ayrı kalmak üzüntü verici tabii... Futbolda kalite önemli; iyi oyuncu gelince diğeri arkada kalıyor. Bize de iyi oyuncular geldi. Burada zorluk çekiyoruz, ancak 45 kişi 50 kişi değiliz. Dışarıdan görüldüğü kadar kalabalık bir kadromuz yok.


Bunları da Beğenebilirsiniz