« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karaman iddialı konuştu

Teknik direktör Hikmet Karaman, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada, İngiltere’ye gitmek istediğini, orada kendisini kanıtlayacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Milli Takım’la da ilgili konuşan Karaman, “Yılmaz Vural’ın ‘milli takım teknik direktörü olmak istiyorum’ söylemini yadırgamadım. Çok önemli bir antrenör; kendisini destekliyorum.  Ama bana göre sesimizi fazla yükseltmek yerine bu konuda seçme hakkına sahip olanların tercihine bakmak gerekir. Ama dikkatleri çekmek açısından Yılmaz Vural’ın tavrını anlıyorum” dedi.

ÇEKİP GİDECEĞİM

“İngiltere’de etkin olan bir menajer, burada çalışır mısınız, sizi oraya götürebilir miyiz? dedi. Ben de olur dedim. CV’mi aldı. Daha önce belli bir takım teknik direktörlerin ismini almışlar. Notts County’de teknik direktörlük yapmak isterim. Kendimi gösterip, daha üst ligde çalışabilirim.

Uzun süredir Londra’da yaşayan bir Türk işadamı arkadaşımız yardımcı oluyor. Merakla bekliyoruz. Bir şey olursa çekip gideceğim. Gitmeyi istiyorum.

ARSENE WENGER’LE İLİŞKİLERİM İYİ

Kocaelispor’da olduğum dönemde Arsenal’le maç yaptık. Arsenal’i 4-1 yendiğimiz maçtan sonra Arsene Wenger’le iyi bir iletişim kurdum. İletişimi kesmedim. Oraya gittiğimde incelemelerimi sürdürüyorum. Darius Vasell’in Ankaragücü’nde olması da benim Notts County Takımı’nın gündemine gelmemi sağlamış olabilir.

BİR SÜPER LİG TAKIMI’NDAN TEKLİF ALDIM

Ankaragücü’nde harcadığımız bir mesai var. Alın terimiz var. Kesin düştü denilen bir takımı ayakta tuttuk. Devamı gelmesi gerekiyordu. Ama yeni yönetimler, yeni düşünceler getiriyor. Saygı duymak gerekir. Ben yolma gidiyorum. Ankaragücü’nden ayrıldıktan sonra bir Süper Lig takımından teklif aldım. Ama bu takımı açıklamam doğru olmaz.

MİLLİ TAKIMI 3-4 KİŞİLİK BİR YERLİ TEKNİK ADAM GRUBU ÇALIŞTIRSIN

Milli Takım çalıştırmakla kulüp takımı çalıştırmak aynı şey değil. Milli Takım teknik direktörü çok akıllı olmalı, uluslar arası alanda önemli ilişkilere sahip olmalı.

Milli takım teknik direktörlüğü kolay değil, bu işe girip rezil olma riski var. Yerli teknik adamlar arasında oluşturulacak 3-4 kişilik bir grup çok iyi işler yapabilir diye düşünüyorum.

YILMAZ VURAL’I ANLIYORUM

Ben milli takım teknik direktörü olmak istiyorum düşüncesini yüksek sesle dile getirmiyorum. Ancak Yılmaz Vural’ın bu düşünceyi dile getirmesini yadırgamadım. Çok önemli bir antrenör kendisini destekliyorum.  Ama bana göre sesimizi fazla yükseltmek yerine bu konuda seçme hakkına sahip olanların tercihine bakmak gerekir. Ama dikkatleri çekmek açısından Yılmaz Vural’ın tavrını anlıyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler