« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karaman: Hepimize ders olmalı

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, "Geriye bakmadan, kırgınlıkları atarak yeni bir sayfa açmalıyız. Hepimize görevler düşüyor" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kırmızı-siyahlı takım, yeni sezon hazırlıklarını teknik direktör Hikmet Karaman gözetiminde Celal Doğan Tesisleri'nde sürdürüyor. Koşu ve egzersizlerle başlayan antrenmanda, kuvvet ve istasyon çalışmaları yapıldı. İdman, yarı alanda çift kale maçla son buldu.

Teknik direktör Hikmet Karaman, geçen sezon 8 hafta gol yemediklerini, bu başarıyı yeni sezonda da devam ettirmeleri gerektiğini söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarının ilk etabını Gaziantep'te yaptıklarını anlatan Karaman, şöyle konuştu:
"Burada eksiklerimizi ve kadro seçimini doğru bir şekilde yapıp Avusturya'ya geçeceğiz. Orada da oynayacağımız hazırlık maçlarıyla lige hazır olacağız. Sonuçtan çok, dışarıdan bakıldığında bir resim ortaya koyabilmemiz gerekiyor. Bütün hedefim bu. Geçen sene bunun bir basamağını yaptık, inşallah bu sene de aynı hedef için çalışarak, Türk futboluna katkı sağlamak istiyoruz. Başkanımızın ve yöneticilerin dışarıda olması da bizim için son derece sevindirici. Geçmişteki sıkıntılı süreç hepimiz adına bir ders olmalı, bundan sonra geriye bakmadan, kırgınlıkları atarak yeni bir sayfa açmalıyız. Bunun içinde hepimize görevler düşüyor."

"Transferde acele etmiyoruz"

Hikmet Karaman, transfer çalışmalarında acele etmediğini belirti.

“Yönetime transfer yapın desem, 10 tane adam getirirler. Geçmişte alışmışlar, 10 kişi geliyor, 20 kişi gidiyor. Şu anda 28 kişiyiz. Altyapıdan da oyuncu aldık, mutlaka ihtiyaçlarımız olacak ama bir duralım. Öyle şey olmaz, transfer yapılacaksa, yerinde, doğru transferler yapılır” diyen Karaman, takıma Ali Turan ve Serdar'ı dahil ettiklerini, takip ettiği birkaç oyuncunun daha olduğunu, onları da transfer ederek lige başlamak istediklerini aktardı.

"Mahmut Bezgin Türkiye liginin en iyi kalecilerinden"

Karcemarskas'ın takıma transferinin ardından kalede pek şans bulamayan Mahmut Bezgin'in Türkiye liginin en iyi kalecilerinden olduğunu ifade eden Karaman, bu oyuncunun bazı sıkıntılar nedeniyle takımdan ayrılmak istediğini belirtti.

Karaman, “Mahmut Gaziantep'te sıkıntı yaşamış, kendisiyle henüz konuşmadım. Herhangi bir problemim yok. Daha önce gitmek istediğini bir kaç kez belirtti. İki tane çok iyi kalecimiz var. İki kaleci birbiriyle konuşmuyorsa... Olur mu? Böyle bir şey olur mu? Mahmut ile konuşmadım, konuştuktan sonra size net bilgi verebilirim” diye konuştu.

"Gaziantepspor'a faydalı olmak istiyorum"

Gaziantepspor'un yeni transferlerinden Ali Turan da, transferin her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

Turan, Gaziantepspor'un son yıllarda hep yukarıya oynayan bir takım olduğunu, Hikmet Karaman'ın da gelmesiyle bu çıkışın devam ettiğini dile getirdi.

Turan, “Büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Bu takıma geldiğim için mutluyum. İnşallah bu takıma faydalı olurum. Kayserispor'da iyi bir çıkışım vardı, Galatasaray'a transfer oldum ama orada istediğim mevkide oynamadım. Sağ bek oynadım. Antalyaspor'da stoper oynadım, Gaziantepspor'a faydalı olmak istiyorum. Gerek hocamızın gerek başkanımızın güvenlerini boşa çıkarmayacağım” görüşlerini dile getirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler